ggg ggg ggg

Umowa WFOŚiGW z Gminą Pułtusk

80 tysięcy złotych wsparcia finansowego przekaże Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie mieszkańcom gminy Pułtusk na przedsięwzięcia związane z edukacją ekologiczną .

Gmina Pułtusk położona wśród pięknych i bogatych zasobów, dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podejmie działania edukacyjne w sferze ekologii przeznaczone szczególnie dla dzieci i młodzieży w postaci ścieżek edukacyjno- przyrodniczych. Projekt będzie realizowany w ramach konkursu pn.: „Zadania z zakresu edukacji ekologicznej” . Uroczyste podpisanie umowy o dotację odbyło się 25 czerwca w siedzibie Ministerstw Środowiska. W uroczystości udział wzięli minister środowiska Henryk Kowalczyk, Anna Król prezes WFOŚiGW w Warszawie, Kamila Mokrzycka wiceprezes WFOŚiGW w Warszawie.
Dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie powstanie na terenie gminy Pułtusk infrastruktura dla dzieci w postaci ścieżek edukacyjno- przyrodniczych, gdzie najmłodsi mieszkańcy aktywnie będą spędzać czas, a jednocześnie zdobywać wiedzę na temat ochrony środowiska i ekologii. Ścieżki edukacyjno- przyrodnicze będą miały na celu przybliżenie przyrodniczych okolic gmin oraz sposobów zrównoważonego gospodarowania zasobami przyrody i umożliwienie praktycznego włączenia się najmłodszych w ochronę środowiska przyrodniczego. Projekt, który zamierza zrealizować gmina Pułtusk w ramach edukacji ekologicznej jest mieszkańcom niezwykle potrzebny. Są tam bowiem znakomite warunki przyrodnicze, na przykładzie których można przekazać wiedzę zwłaszcza najmłodszym w jaki sposób chronić i dbać o przyrodę.
– „Dzięki solidnej edukacji ekologicznej prowadzenie działań z zakresu ochrony przyrody będzie bardziej efektywne.”- Powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk podczas podpisania umów z beneficjentami.
Natomiast prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Anna Król wręczając symboliczne czeki na dofinansowanie powiedziała, że to wsparcie finansowe pomoże w osiągnięciu wspólnego celu, jakim jest budowanie postaw proekologicznych wśród młodego pokolenia.
Te ścieżki edukacyjne to nic innego, jak specjalnie wytyczone szlaki piesze, które mają nie tylko służyć rekreacji, ale również uczyć. Ciekawie rozmieszczone trasy oraz dodatkowe atrakcje tj. elementy placu zabaw czy zabytki pozwalają przybliżyć tematykę ekologii czy ochrony środowiska.
W Pułtusku ścieżka edukacyjna powstanie przy Zespole Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi.

/Info/

788 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wyruszyli z Powiatu Wołomińskiego na Gibraltar!

W ubiegły piątek, 28 czerwca z Dąbrówki wystartował Rajd Motocyklowy na Gibraltar. Przed śmiałkami do pokonania dystans 7 500 tys....

Zamknij