ggg
ggg ggg

Uderzył w przyczepę z drzewem

Pamiętajmy o zachowaniu wszelkich środków ostrożności podczas podróży. Wystarczy chwila nieuwagi żeby doszło do tragedii. Wczoraj w Skorkach samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem rolniczym i przyczepą z drzewem. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Policyjni śledczy wyjaśniają okoliczności i przebieg wypadku drogowego do którego doszło wczoraj o godzinie 20.45 w Skorkach (gm. Somianka). W wyniku poniesionych obrażeń dwóch mieszkańców Somianki w wieku 12 i 20 lat, podróżujących fordem zostało przewiezionych do szpitala.  Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący samochodem osobowym nie upewniając się co do możliwości prawidłowego i bezpiecznego wykonania manewru omijania zatrzymanego zespołu pojazdów, rozpoczął manewr. Z uwagi na nadjeżdżający z przeciwnej strony samochód, mieszkaniec Somianki gwałtownie odbił kierownicą i wrócił na wcześniej zajmowany pas ruchu na którym zatrzymany był ciągnik rolniczy z przyczepą. Wtedy doszło do uderzenia osobówki w przyczepę z drzewem i wywrócenia maszyny rolniczej, w której znajdował się 27-letek.

Policyjne czynności ujawniły, że traktor jak i przyczepa nie były zarejestrowanie oraz nie posiadały wymaganego ubezpieczenia OC. W trakcie policyjnych oględzin okazało się również, że znajdująca się na drodze jednoosiowa przyczepa nie posiadała oświetlenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że  kiedy chcemy wykonać jakikolwiek manewr na drodze musimy być pewni, że będzie on bezpieczny dla wszystkich podróżujących. Natomiast nasz pojazd, którym poruszamy się po drodze publicznej musi być sprawny  technicznie i nie stwarzać zagrożenia.

kom. Damian Wroczyński

366 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie ma pobłażania dla pijanych kierowców

Pomimo policyjnych apeli i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. W gminie Długosiodło...

Zamknij