ggg ggg ggg

Nie ma pobłażania dla pijanych kierowców

Pomimo policyjnych apeli i zaostrzonych kar zdarzają się jeszcze tacy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. W gminie Długosiodło policjanci zatrzymali do kontroli 40-letniego kierowcę opla, który miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Konsekwencje to wysoka grzywna, zatrzymane prawo jazdy i do 2 lat więzienia.

 

Wczoraj o godzinie 21.35 w miejscowości Dalekie policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle zatrzymali do kontroli drogowej opla, który jechał „slalomem”. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca może być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych szybko się potwierdziły. Po podejściu do pojazdu od mężczyzny policjanci od razu wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 40-letniego mieszkańca gminy Długosiodło prawie 2,5 promila alkoholu. Funkcjonariusz z Długosiodła zatrzymali nieodpowiedzialnemu mężczyźnie prawo jazdy. Teraz o losie 40-latka zdecyduje sąd.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

 

kom. Damian Wroczyński

886 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego ostrowianina

Ostrowscy policjanci zakończyli poszukiwania zaginionego w czwartek ponad 50-letniego mężczyzny, który dzis nad ranem wrócił do domu. Dziękujemy lokalnym mediom,...

Zamknij