ggg ggg ggg ggg

Uczniowie z Leszczydołu Starego, Łosinna, Olszanki obdarowani plecakami i przyborami szkolnymi

2 października 2014 r. dzieciaki z klas I – III trzech podwyszkowskich szkół podstawowych w obecności burmistrza Grzegorza Nowosielskiego otrzymali upominki od Jerzego Szymańskiego, właściciela firmy AGRO-Handlowiec.

Dzięki dobrej współpracy z burmistrzem i gminą Jerzy Szymański wspierany przez Grupę Azoty mógł przekazać 103 uczniom szkół podstawowych z Leszczydołu Starego, Łosinna i Olszanki kolorowe plecaki wraz z zawartością tj.: piórnikiem, farbami, kredkami, mazakami, zeszytami, blokiem, itp. Podekscytowane dzieci już od wejścia przywitały gości wesołą piosenka – „My jesteśmy krasnoludki”, a potem z niecierpliwością czekały na prezenty. Dyrektor SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Leszczydole Starym Agnieszka Drążewska przywitała serdecznie burmistrza Wyszkowa Grzegorza Nowosielskiego, Jerzego Szymańskiego oraz Monikę Bieżuńską – przewodniczącą Rady Rodziców.
Wraz z uczniami przybyły dyrektorki szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie: Mirosława Końska (Łosinnie) i Dorota Kalinowska (Olszanka).
„Jest człowiek o wielkim sercu, który zawsze pamięta o dzieciach, kocha dzieci i chce, aby na ustach dzieci był duży uśmiech” – tak przedstawiano gości. Jak się okazało prezes firmy Agro-Handlowiec był uczniem tej szkoły ok. 40 lat temu, chociaż wtedy nie tak pięknej jak obecnie. Mówił o sobie i swoim biznesie: „Przychodzi jednak czas, aby tym swoim biznesem podzielić się” i stąd wzięła się idea obdarowania dzieci szkolnymi prezentami. Wydatnie do sponsorowania przyczyniła się Grupa Azoty, z którą współpracuje Pan Szymański. Z kolei burmistrz Grzegorz Nowosielski, który wspólnie z darczyńcą podjął decyzję o wytypowaniu szkół, do których plecaki trafią, mówił, że to dobrze, gdy takie osoby jak Pan Szymański odnajdują swoje korzenie i chcą pomagać i dzielić się. Wielkie serce doceniła najpierw przewodnicząca rady Rodziców Monika Bieżuńska, dziękując za życzliwość okazaną dzieciom, a następnie dyrekcja szkoły w Leszczydole Starym wręczyła pamiątkową statuetkę i nadała tytuł „Przyjaciela Szkoły” Jerzemu Szymańskiemu oraz podziękowała burmistrzowi Nowosielskiemu, który ten tytuł otrzymał wcześniej.
Kolejnym, niezwykle radosnym momentem było wręczanie plecaków i oczywiście gorączkowe sprawdzanie przez każdego z obdarowanych uczniów, co tam też w plecaku jest zamknięte. Potem po odejściu gości dla dzieci przewidziano gry i zabawy oraz poczęstunek.
/J.Cz./

 

Galeria zdjęć

4 672 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Inauguracja kampanii w powiecie wołomińskim

Powiat wołomiński, to kolejny powiat, w którym Mazowiecka Wspólnota Samorządowa zainaugurowała swoją kampanię wyborczą. 1 października w sali bankietowej AIDA...

Zamknij