ggg ggg
ggg

Uczniowie I LO PUL w Wołominie uczą się patriotyzmu z historii Polski

Ostatnie dni 2017 roku, przyniosły uczniom I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie niezapomniane lekcje patriotyzmu. Pierwszą z nich było zaszczytne zaproszenie do udziału w odsłonięciu odrestaurowanego obelisku ks. Skorupki w Ossowie. Drugą, zwycięstwo w projekcie „Służba Ojczyźnie jest moim prawem – za przykładem generała Józefa Hallera.”

W piątek, 8 grudnia uczniowie wołomińskiej „mundurówki” na czele z Panią Dyrektor Agnieszką Kaczyńską oraz ks. kpt. Grzegorzem Idzikiem, uczestniczyli w uroczystości odsłonięcia Obelisku ks. Ignacego Skorupki w Ossowie, który po renowacji otrzymał godny wygląd. Odsłonięcia monumentu, upamiętniającego miejsce chwalebnej walki i śmierci Bohaterów 1920 roku, wśród nich Księdza Kapelana Ignacego Skorupki dokonali: burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, wicestarosta Wołomiński Adam Łossan oraz uczeń I LO PUL w Wołominie Karol Nogowski, co było dla naszej szkoły niezwykłym zaszczytem.
Kolejna, szczególna dla nas uroczystość miała miejsce w środę, 20 grudnia w Centrum Edukacyjnym im. Janusza Kurtyki – Przystanek Historia w Warszawie. Było to podsumowanie projektu „Służba Ojczyźnie jest moim prawem – za przykładem generała Józefa Hallera.”
Uczniowie I LO PUL w Wołominie już po raz kolejny mocno zaangażowali się w realizację tego bardzo ciekawego przedsięwzięcia. Czternastoosobowy zespół przez kilka tygodni organizował: biegi na orientację, konkursy wiedzy oraz prelekcje i prezentacje dla uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 4 w Wołominie. Rezultaty pracy naszej grupy były imponujące i zachwyciły jury projektu, które przyznało zespołowi I miejsce w kategorii szkół średnich (Nasza radość była tym większa, że to kolejne zwycięstwo uczniów I LO PUL w tym niezwykłym projekcie). Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody i pamiątkowe dyplomy.
Po uroczystej gali finałowej uczestnicy wzięli udział w zajęciach o Orlętach Lwowskich, przeprowadzonych przez edukatorów IPN-u. Nie ulega wątpliwości, że projekt był doskonałą lekcją patriotyzmu dla młodzieży, która we współczesnym świecie wciąż potrzebuje takich autorytetów jak generał Józef Haller.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy uczniów I LO PUL w Wołominie w 2018 roku! /I LO PUL/

134 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
To były wyjątkowe, świąteczne chwile dla druhów OSP Nadma

Atmosfera Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2018 zagościła także w koszarach jednostki OSP w Nadmie (gm. Radzymin). Świąteczny czas uświetniło...

Zamknij