ggg ggg
ggg ggg

To były wyjątkowe, świąteczne chwile dla druhów OSP Nadma

Atmosfera Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2018 zagościła także w koszarach jednostki OSP w Nadmie (gm. Radzymin). Świąteczny czas uświetniło wspólne ubieranie choinki, w które wraz z dziećmi i strażakami włączył się sam Komendant Powiatowy PSP w Wołominie mł. bryg. Andrzej Wysocki.

Świąteczny okres w jednostce OSP Nadma, zainaugurowało okolicznościowe spotkanie w dn. 18 grudnia, podczas którego druhny i druhowie przełamali się opłatkiem, dziękując sobie wzajemnie za trud złożony w rozwój jednostki, a zarazem życząc, aby nam się ona dalej rozwijała w myśl strażackiej dewizy „Ludziom na Pożytek ,Bogu na Chwałę”. Następnie, przy wigilijnym stole zaśpiewano tradycyjne kolędy.
Kolejny dzień należał do najmłodszych druhów z Akademii OSP Nadma. Okazją do spotkania stało się wspólne ubieranie choinki, która stanęła przed remizą. Trzeba przyznać, że dostarczyło to ogromnej radości zarówno dzieciom, jak też starszym druhom. Tym bardziej, że w ubieraniu drzewka osobiście pomógł nam Komendant Powiatowy PSP w Wołominie mł. bryg. Andrzej Wysocki! (Bardzo serdecznie dziękujemy za wizytę).
Gdy choinka była już gotowa, dzieci podzieliły się opłatkiem, zaśpiewały kolędy i oczywiście z niecierpliwością oczekiwały na Św. Mikołaja, który wręczył im nie tylko upominki, ale również „Sprawność- Strażnik/Strażniczka Betlejemskiego Światła Pokoju”. (To wszystko dzięki pracy Opiekunki Grupy Akademii MDP Iwony Stanczewskiej. Dziękujemy).
Tradycyjnie, druhowie OSP Nadma wraz ze Sztandarem Jednostki uczestniczyli również w Pasterce w miejscowym Kościele parafialnym. Z kolei, w Sylwestra po raz pierwszy spotkali się z mieszkańcami Nadmy na placu przed remizą, aby wspólnie powitać nadejście Nowego Roku. (Dziękujemy tym, którzy przybyli i mamy nadzieję, że to początek nowej tradycji).
Wszystkim Druhnom i Druhom, szczególnie z okolicznych jednostek OSP, życzę Wszelkiej Pomyślności w działaniach Waszych Jednostek, zaś Mieszkańcom Nadmy, by integrowali się z naszą –wspólną Jednostką OSP. Raz jeszcze Pomyślności i Wzajemnej Życzliwości w Nowym Roku 2018.
/dh Dariusz Wojda – Prezes OSP Nadma/

518 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Mieszkańcy Marek i Radzymina czekali na nią 1100 dni. Opłacało się. Nowa trasa S8 robi wrażenie!

Przedświąteczna noc z 22/23 grudnia 2017 roku przyniosła mieszkańcom Marek i Radzymina wymarzony prezent pod choinkę. Wreszcie, po dekadzie oczekiwań i...

Zamknij