ggg ggg

Uczniowie I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie na POLIGONIE 2017!

Tegoroczny poligon kondycyjno – sprawnościowy był sprawdzianem wiedzy, umiejętności fizycznych i możliwości licealistów, którzy kolejny raz przeżyli wspaniałą przygodę i do domu powrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

 

fot8Dnia 29 lipca 2017 r. na terenie obozowiska „Pilica” w Kurnędzu, odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Uczestniczyli w niej uczniowie i kadra szkół mundurowych prowadzonych przez Płocki Uniwersytet Ludowy. Tradycyjnie uroczystość ta stanowi zwieńczenie kilkudniowego poligonu kondycyjno – sprawnościowego, w trakcie którego uczniowie biorą udział w zajęciach wojskowych i sportowych, pogłębiając zdobyte w czasie roku szkolnego umiejętności.
W tym roku program był bogaty: licealiści odbyli ćwiczenia siłowo-wytrzymałościowe typu CROSS-FIT, zajęcia z alpinistyki, obejmujące wejścia i zjazdy linowe oraz zajęcia z lekkoatletyki z elementami gimnastyki, czyli bieganie siłowe, ćwiczenia fizyczne w terenie i elementy walki wręcz. Zajęcia te wymagały wielkiej wytrzymałości fizycznej i psychicznej, więc uczniowie niejednokrotnie musieli zmagać się ze swoimi słabościami i pokonywać ograniczenia, udowadniając, że do poligonu zostali dobrze przygotowani przez kadrę. Program wojskowy, realizowany przy współudziale byłych żołnierzy jednostki GROM, obejmował zajęcia w zakresie taktyki czarnej, zielonej i czerwonej. Uczniowie ćwiczyli w terenie leśnym i zurbanizowanym. Zostali także zapoznani z pewnymi aspektami medycyny pola walki. Niewątpliwie, ciekawym doświadczeniem była trudna przeprawa przez bagna. Forsowanie rzeki i przekraczanie terenów podmokłych wymagało sporej odwagi, ale dostarczyło wielu niezapomnianych wrażeń. Ostatniego dnia, licealistów czekało pakowanie, uprzątniecie obozowiska i wreszcie uroczyste zakończenie roku szkolnego, przeprowadzone zgodnie z ceremoniałem wojskowym. Dla wielu zebranych uczniów i ich rodziców był to szczególny moment, ponieważ rozdano nagrody uczniom wyróżniającym się za wysiłek i wspaniałą postawę podczas obozu oraz całego roku szkolnego. Za najlepsze wyniki w nauce nagrody książkowe otrzymały uczennice klas pierwszej i drugiej: Zofia Zaręba, Natalia Rosłon, Weronika Ślesicka, Weronika Banasiak, Edyta Orłowska i Amanda Sawina. (Gratulujemy!)
/I LO PUL/

 

1 298 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Honorowa Odznaka dla Burmistrza Ząbek za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego

31 lipca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim wręczono Odznaki Honorowe za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Wśród odznaczonych był Burmistrz Ząbek...

Zamknij