ggg ggg ggg

Tymczasowy areszt dla stosującego przemoc domową. Motorowerem uciekał policjantom.

Tymczasowy areszt dla stosującego przemoc domową.

Łochowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej wobec żony. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesięczny tymczasowy areszt.

Zebrany materiał dowodowy potwierdził znęcanie psychiczne i fizyczne zatrzymanego nad żoną. Policjanci nie mieli wątpliwości, że mężczyzna może stanowić zagrożenie dla pokrzywdzonej, dlatego po przesłuchaniu usłyszał zarzuty.

Zebrane przez Policję materiały pozwoliły na wystąpienie przez Prokuratora Rejonowego z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące mężczyzny. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Przemoc w rodzinie jest nadal drażliwym tematem w naszym społeczeństwie. Wiele osób doświadczających takiego zjawiska wstydzi się poprosić o pomoc i zadzwonić po policję. Dlatego jeśli wiesz , że osoba z twojego otoczenia jest osobą doznająca przemocy nie czekaj! Powiadom Policję lub Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pamiętajmy ! Przemoc w rodzinie jest przestępstwem które definiuje art. 207 kk.

Autor: sierż. sztab. Monika Księżopolska

Motorowerem uciekał policjantom.

Policjanci z Węgrowa zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem bez kasku i miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Stoczek usłyszał już zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Węgrowa w miejscowości Międzyleś chcieli zatrzymać do kontroli motorowerzystę, który poruszał się bez kasku. Kierujący nie reagował i uciekał jednak szybko został złapany. Okazało się, że motorowerem kierował 21-letni mieszkaniec gminy Stoczek, który w organizmie miał ponad promil alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, „kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem (…), przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat”.

Autor: sierż.sztab. Monika Księżopolska

179 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
77. cicha rocznica bestialskiego mordu pasażerów zatrzymanego na moście kolejowym pociągu

W piątek, 29 maja odwiedziłam leśną mogiłę 250 osób zamordowanych przez Niemców 29 V 1943 r., wśród których kilkadziesiąt to...

Zamknij