ggg ggg ggg ggg

Tym razem Kamionna i Ostrówek

W poniedziałek, 12 czerwca Jerzy Szmit wiceminister Infrastruktury i Budownictwa w obecności wicemarszałek Senatu Marii Koc, Roberta Gołaszewskiego burmistrza Łochowa i Krystyny Kielan sołtysa wsi Kamionna i radnej Rady Miejskiej w Łochowie, podpisał finansowanie z budżetu państwa na trzy zadania. Dwa z nich dotyczą Gminy Łochów.

 

fot2– Rozbudowa odcinka DK62 w Kamionnie. Wartość zadania 6 mln 450 tys. zł. Realizacja w latach 2017 – 2021. W ramach tej inwestycji na DK62 w miejscowości Kamionna zostanie poszerzona droga oraz wzmocniona nawierzchnia. Powstaną również: ciąg pieszy oraz zatoki autobusowe. Przebudowane zostaną też skrzyżowania oraz przepusty. Zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne, powstaną nowe zjazdy oraz kanał technologiczny.
– Rozbudowa DK50 – przejście przez Ostrówek. Wartość zadania 8 mln 360 tys zł. Realizacja lata 2018 – 2022. W ramach prac na tym odcinku zostanie zmieniona konstrukcja drogi do nośności 115kN/oś. Przebudowane zostaną skrzyżowania, przepusty i oświetlenie uliczne wraz z remontem istniejących zjazdów.
Za realizację tych inwestycji odpowiedzialny jest mazowiecki oddział GDDKiA. Będą to kolejne bardzo ważne rozwiązania drogowe, które znacznie poprawią bezpieczeństwo i komunikację na terenie Gminy Łochów.
/Info/

 

 

2 533 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Stacja Uzdatniania Wody DREWNICA już otwarta!

13 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie Stacji Uzdatniania Wody ,,DREWNICA”, której budowa ze względu na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców...

Zamknij