ggg ggg ggg ggg

Stacja Uzdatniania Wody DREWNICA już otwarta!

13 czerwca 2017 r. odbyło się uroczyste otwarcie Stacji Uzdatniania Wody ,,DREWNICA”, której budowa ze względu na rosnące zapotrzebowanie mieszkańców stała się niezwykle potrzebna.

 

fot1Obecnie woda na potrzeby ok. 70 % mieszkańców Ząbek dociera dwiema magistralami – do ul. Szpitalnej oraz ul. Rychlińskiego. W związku jednak z tym, że miasto intensywnie się rozwija, konieczna jest dalsza rozbudowa o kolejne ujęcia, zestawy pomp i filtrów oraz specjalną magistralę od ul. Rychlińskiego pod torami PKP do ul. Legionów – tak, by poprawić zaopatrzenie w wodę w Ząbkach południowych. Na inwestycje w Ząbkach pozyskano pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ostateczna kwota pożyczki to 13 774 453,20 zł z czego na SUW przeznaczono 6 956 493,41 zł.
W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in.: poseł na Sejm Piotr Uściński, z ramienia Marszałka Województwa Mazowieckiego dyr. Radosław Rybicki oraz radna Sejmiku Mazowieckiego Marzena Małek, wicestarosta powiatu wołomińskiego Adam Łossan wraz z radnymi powiatu oraz burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski i wiceburmistrz Artur Murawski. Przybyli również ząbkowscy radni wraz z przewodniczącym Rady Miasta Ząbki Wojciechem Gutem. Na uroczystości obecni byli także zaprzyjaźnieni prezesi sąsiednich PWiK-ów, a także strategiczny partner MPWiK S.A w Warszawie – prezes Lucyna Golatowska. Izbę Gospodarczą Wodociągi Polskie reprezentowała prezes Dorota Jakuta. Nie zabrakło również mieszkańców miasta oraz przedstawicieli mediów. Zebranych przywitał i przybliżył temat inwestycji burmistrz Miasta Ząbki Robert Perkowski. Następnie głos zabrał prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach -Janusz Tomasz Czarnogórski oraz zaproszeni goście.
Zapraszamy na stronę internetową naszej gazety www.kurier-w.pl, gdzie zamieścimy wypowiedzi gospodarzy i gości.
Poświęcenia stacji dokonał proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ząbkach ks. Andrzej Kopczyński. Następnie oficjalnie otwarto Stację Uzdatniania Wody.
Otwarcie było okazją do wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Kropla wody”, które wręczyli sponsorzy nagród: burmistrz Miasta Ząbki, firma ABT z Częstochowy, JMS Global z Warszawy oraz firma ETOB-RES z Rzeszowa. Zaproszono zebranych na zwiedzanie SUW-u, a potem na okolicznościowe spotkanie przy „szklance wody”. /oprac. J.Cz./

 

9 680 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kryminalni rozbili grupę kradnącą skody i volkswageny

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy z Wołomina działania skierowane w przestępczość samochodową, zaowocowały zatrzymaniem 6 osób w wieku od 31 do 48...

Zamknij