ggg ggg
ggg
ggg ggg

Turniej Szachowy sposobem na upamiętnienie

Po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wyszkowskiego w Szachach. Z okazji 11 listopada szachiści i sympatycy szachów upamiętnili obchody sportową rywalizacją.

fot3Turniej rozgrywano w Zespole Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie i nie tylko rywalizowano o tytuł mistrza powiatu wyszkowskiego w szachach, ale także świętowano 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Udział mógł wziąć każdy bez względu na wiek i poziom gry. VII Mistrzostwa Powiatu Wyszkowskiego w Szachach swoim patronatem objął starosta wyszkowski Bogdan Pągowski. Organizatorami byli: Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu w Wyszkowie, Zespół Szkół Nr 1 w Wyszkowie oraz Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego. Sędzią głównym i jedynym był Marcin Hryszkiewicz.
Rywalizacja rozpoczęła się o godz. 13.00 i trwała do wieczora. Gracze dopisali i w związku z tym stoczyli wiele pojedynków. W turnieju szachowym wystartowało 53 graczy. Bezkonkurencyjny okazał się Michał Hryszkiewicz, który został Mistrzem Powiatu Wyszkowskiego. Drugie miejsce zajął Adam Sakowski, a trzecie Krzysztof Arbaszewski. Najlepsza w kategorii kobiet okazała się Natalia Szczerba – nauczycielka z Centrum Kopernik. Jak zapewnia dyrektor POKiS Maria Gajewska jest to inicjatywa ze wszech miar udana i będzie miała kolejne edycje.

Poniżej przedstawiamy wyniki turnieju.

W kategorii szkoły podstawowe i gimnazja wygrali:
1. Zioło Oliwia (SP nr1)
2. Mróz Beniamin (Gim. Brańszczyk)
3. Łada Karina (SP nr1)

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Maciejewski Eryk
2. Wiśniewski Daniel
3. Dąbrowski Dawid
(wszyscy reprezentowali I LO Wyszków)

Najlepszym graczem wśród kobiet była Natalia Szczerba (nauczyciel Centrum Kopernik)

Kategoria OPEN:
1. Hryszkiewicz Michał
2. Sakowski Adam
3. Arbaszewski Krzysztof

ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W BRAŃSZCZYKU reprezentował Beniamin Mróz, Bartosz Waśniewski i Mateusz Masalski.

Należy wspomnieć o nowej inicjatywie dla szachistów zaproponowanej przez Piotra Adlera mianowicie lekcje gry w szachy dla wszystkich chętnych w ramach Akademii Pan Hilary działającej w Wyszkowie kontakt: tel: 531 931 200 email: panhilary@op.pl. jak również tel 503-579-784 do Marcina Hryszkiewicza.
/oprac. J.Cz. + Marcin Hryszkiewicz/

414 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
99. Rocznica Odzyskania Niepodległości

11 Listopada 2017 r. w Wyszkowie - Święto upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w roku 1918, obchodzono bardzo uroczyście, ale tez...

Zamknij