ggg
ggg ggg

Trzy placówki oświatowe w gminie Łochów mają nowych dyrektorów

Trzy placówki oświatowe w gminie Łochów mają nowych dyrektorów. 27 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Łochowie Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i Wiceburmistrz Małgorzata Łotarska wręczyli nominacje na stanowiska dyrektorskie.

Nowi dyrektorzy są doświadczonymi pedagogami i bardzo dobrze znają zasady funkcjonowania placówek oświatowych. Adam Mioduszewski wygrał konkurs i Burmistrz Łochowa powierzył mu stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Marii Konopnickiej w Łochowie. W Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gwizdałach dyrektorem wyłonionym w konkursie została Pani Elżbieta Jarząbek, natomiast stanowisko p.o. dyrektora Samorządowego Przedszkola w Łochowie, od 1 września pełni Pani Jolanta Abramczyk.
Adam Mioduszewski – absolwent biologii Uniwersytetu w Białymstoku. Nauczyciel dyplomowany z 23 letnim stażem pracy. W ostatnich latach pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie. Uczył również w Liceum Ogólnokształcącym w Łochowie, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ostrówku i był wykładowcą na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończył szereg kursów kwalifikacyjnych z zarządzania oświatą.
Elżbieta Jarząbek – wieloletni nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w szkołach gminy Łochów (Szkoła Podstawowa w Ostrówku, Szkoła Podstawowa nr 1 w Łochowie). Od 2006 roku nauczyciel i wychowawca w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Gwizdałach. W roku szkolnym 2019/2020 pełniła funkcję dyrektora.
Jolanta Maria Abramczyk – nauczycielka dyplomowana z ponad 36 letnim stażem pracy, wykształcenie wyższe pedagogiczne, posiada kwalifikacje zarządzania oświatą, liczne kursy i szkolenia zawodowe oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie działalności społecznej i kulturalno – oświatowej. Kilkukrotna laureatka Nagrody Burmistrza. Od 22 lat pracuje jako nauczyciel w Samorządowym Przedszkolu Nr 1 w Łochowie, wcześniej jako nauczyciel klas początkowych i starszych szkoły podstawowej, także wychowawca w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej. Oprócz doświadczenia w pracy z dziećmi i młodzieżą przez wiele lat związana jest z łochowskim ośrodkiem kultury, m. in. prowadziła lokalny zespół ludowy seniorów „Łochowianie”. Współautorka publikacji „Paderewscy w Julinie”. Inicjatorka wielu projektów, m. in. Powiatowego Przeglądu Małych Form Teatralnych.
Wszystkim nowym dyrektorom życzymy samych udanych inicjatyw i decyzji w zarządzaniu, owocnej współpracy z pracownikami, wychowankami, rodzicami i organem prowadzącym oraz wszelkiej pomyślności, wiele zapału, sił, energii i satysfakcji z realizacji zawodowych zamierzeń, a także spełnienia osobistych planów.

/Gmina Łochów/

358 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
I Powiatowe Narodowe Czytanie w Węgrowie

Senator RP Maria Koc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak i społeczność I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie byli organizatorami I...

Zamknij