ggg ggg ggg ggg

TRWA WALKA Z KORONAWIRUSEM

Światowa pandemia koronowirusa sprawiła, że wszyscy obudziliśmy się w innej rzeczywistości. Nieznane naszym czasom zjawisko epidemii, czy zarazy, o którym dotąd czytaliśmy tylko w podręcznikach do historii stało się faktem.

Polska, Europa i cały świat usiłują powstrzymać rozprzestrzenianie się nowego koronawirusa z Chin.
W piątek, 13 marca br. premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie stanu epidemicznego w całym kraju. Restrykcje na granicach, ograniczenia w ruchu międzynarodowym, odwołane wydarzenia i imprezy oraz zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Zamknięte szkoły, placówki kulturalno-rozrywkowe, targowiska, place zabaw czy boiska, a także dyspensa od uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych w kościołach, ograniczona praca urzędów, lokali gastronomicznych, galerii handlowych i powtarzane apele o unikanie skupisk ludzkich, a najlepiej pozostanie w domu sprawia, że zaczynamy rozumieć powagę sytuacji.

Koronawirus wkroczył w nasze codzienne życie.

W ubiegłym tygodniu w wielu miejscowościach byliśmy świadkami masowego wykupywania żywności i towarów w sklepach, choć te są otwarte i wg zapewnień mają pozostać otwarte. Mało tego, w niektórych marketach dochodziło do sytuacji konfliktowych, wymagających interwencji policji.

Zachowajmy zdrowy rozsądek.
Ostrożność i źle pojęta troska o własne bezpieczeństwo w żadnym razie nie powinny zwalniać nas od stosowania się do ogólnie przyjętych zasad życia społecznego i zwyczajnej, międzyludzkiej solidarności.
Powodów do paniki nie ma, po prostu wszyscy powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii i nie narażać na zachorowanie osób z grupy podwyższonego ryzyka, ludzi starszych albo przewlekle chorych, dla których wywoływana przez koronawirusa choroba Covid-19 może być śmiertelnie niebezpieczna.

Bądźmy ostrożni, ale nie dajmy się zwariować.

Liczba zarażonych z pewnością jeszcze wzrośnie, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce uda nam się zwalczyć epidemię i nasze życie powróci do normy. Stosujmy się do zaleceń, przestrzegajmy zasad higieny i bądźmy dobrej myśli.

Wszystkim Mieszkańcom naszego regionu życzymy zdrowia, jak najmniej stresu, za to jak najwięcej dobrego humoru i optymistycznego myślenia o przyszłości!

/Redakcja „KURIERA W”/

1 287 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co dalej z obwodnicą Łochowa ?

W ubiegłym tygodniu burmistrz Robert Gołaszewski wziął udział w dwóch spotkaniach jakie zorganizowała w Warszawie senator Maria Koc. Pierwszym z...

Zamknij