ggg ggg ggg ggg

Tragiczny pożar w Łosiu

W ubiegły poniedziałek, 18 maja przed godz. 04:00 rano, strażacy zostali powiadomieni o pożarze drewnianego domku letniskowego we wsi Łosie (gm. Radzymin).
W wyniku pożaru śmierć poniosła kobieta.

Po przybyciu pierwszych jednostek na miejsce, strażacy zastali mocno rozwinięty pożar domku letniskowego konstrukcji kanadyjskiej.
Z uwagi na bardzo dużą temperaturę i silne zadymienie pierwsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody na pożar, przez ratowników w aparatach powietrznych.
Niestety, po stłumieniu ognia strażacy dokonali makabrycznego odkrycia. Wewnątrz płonącego domku, w pobliżu wejścia znaleziono częściowo zwęglone ciało kobiety, a przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon.
Następnie, po przybyciu kolejnych jednostek straży pożarnej rozwinięto trzecią linię gaśniczą wody. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki dachu oraz ścian w celu dokładnego przelania pogorzeliska.
W trakcie dogaszania sprawdzono kamerą termowizyjną pogorzelisko w celu wykluczenia ewentualnych zarzewi ognia, a na miejscu pozostawiono jedną jednostkę do dozorowania pogorzeliska. W wyniku pożaru spaleniu uległ cały domek letniskowy.
Działania służb trwały przez około 6 godzin. W działaniach uczestniczyli strażacy: JRG Wołomin, OSP Radzymin, OSP Zawady i OSP Mokre a także Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja i Pogotowie Energetyczne.

/opr. kpt. Daniel Kwiatkowski, rl;
foto: KP PSP Wołomin/

520 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Okolicznościowa wystawa przy ul. św. Wojciecha w Serocku przypomina o 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, z myślą o mieszkańcach Serocka i turystach przygotowano...

Zamknij