ggg ggg ggg ggg

Okolicznościowa wystawa przy ul. św. Wojciecha w Serocku przypomina o 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II

Z okazji setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II, z myślą o mieszkańcach Serocka i turystach przygotowano plenerową wystawę, poświęconą życiu Papieża-Polaka, którą można oglądać do końca maja.

Wystawa, którą przygotowało warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II, zabiera w podróż po przełomowych momentach życia Jana Pawła II.
Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.
Wystawa skierowana jest do szerokiej publiczności – tych z nas, którzy pamiętają Jana Pawła II, oraz tych, którzy urodzili się już po jego śmierci. Ekspozycja prezentuje najważniejsze momenty z życia Karola Wojtyły, jego kolejne „narodziny” rozumiane nie tylko jako przyjście na świat, ale również przygotowanie do pełnienia coraz to nowych ról życiowych i społecznych: studenta, robotnika, kapłana, duszpasterza, naukowca, a w końcu papieża. Pontyfikat Jana Pawła II przedstawiony jest zarówno z osobistej perspektywy, jak i w kontekście jego wpływu na rzeczywistość nie tylko Kościoła, ale również Polski i całego świata.
Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.
Wystawę można oglądać przy ul. św. Wojciecha (pomiędzy kościołem a Izbą Pamięci) do końca maja.
(Polecamy Państwa uwadze także stronę: https://www.centrumjp2.pl/do-pobrania/, na której znajdziecie mnóstwo materiałów poświęconych Janowi Pawłowi II, do bezpłatnego pobrania).

/opr. KW, źródło: UMiG Serock/

 

1 106 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pamiętamy i jesteśmy wdzięczni, za to że Jan Paweł II był również na naszej ziemi

W ubiegły poniedziałek, 18 maja w Radzyminie, odbyły się diecezjalne uroczystości upamiętniające setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. O...

Zamknij