ggg ggg ggg

Tomasz Bielec zdobył
poparcie PiS i MWS

Tomasz Bielec, który w drugiej turze wyborów samorządowych będzie konkurował z Krzysztofem Chacińskim o stanowisko Burmistrza Radzymina, otrzymał oficjalne poparcie od Kamila Szkodzińskiego (PiS) i Marka Brodziaka (MWS) – kandydatów na Burmistrza Radzymina w I turze.

Przypomnijmy, że zwycięzcą I tury wyborów na Burmistrza Radzymina został Krzysztof Chaciński, który osiągnął wynik 41,48% głosów. Tomasz Bielec z wynikiem 21,79% uplasował się na drugim miejscu. Trzeci wynik osiągnął Marek Brodziak – 16,55%. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Kamil Szkodziński – 14,03% oraz Andrzej Złoch – 6,15%. Frekwencja w wyborach na Burmistrza w Gminie Radzymin wyniosła 55,48%.
Przed drugą turą wyborów samorządowych, ubiegający się o stanowisko Burmistrza Radzymina Tomasz Bielec uzyskał poparcie KW Prawo i Sprawiedliwość, które wprowadziło 7 radnych oraz KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, które wprowadziło 3 radnych.
Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzącej kadencji w Radzie Miejskiej w Radzyminie większość umożliwiającą samodzielne rządzenie (13 na 21 mandatów) będzie miała koalicja KWW Działajmy Wspólnie Radzymin (Komitet Tomasza Bielca), KW Prawo i Sprawiedliwość oraz KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa.
Oficjalnego poparcia przed II turą wyborów na Burmistrza Radzymina udzielił Tomaszowi Bielcowi kandydat KW MWS Marek Brodziak, który zasiądzie w nowej Radzie Miejskiej:
„Szanowni Państwo, możliwość głosowania w wyborach to nie tylko przywilej, ale nasz patriotyczny obowiązek, dlatego już za tydzień zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych. Przypomnę, że na polu samorządowego boju zostało dwóch kandydatów: Krzysztof Chaciński – obecnie urzędujący burmistrz i Tomasz Bielec – mieszkaniec Radzymina, który jak widać jest zdeterminowany, żeby wygrać tę rywalizację. Dziewięć lat temu podobną rywalizację z wówczas urzędującym burmistrzem wygrał nowicjusz Krzysztof Chaciński. Od tego czasu upłynęło dziewięć dłuuugich lat, podczas których pojawiło się sporo nowych problemów, chociażby takich jak imponujące zadłużenie Gminy Radzymin, które w tym czasie wzrosło o ponad 100 mln zł!!! Czy tak potężny kredyt został prawidłowo zagospodarowany? W mojej ocenie nie!!! Dlatego nie godząc się na prowadzone przez urząd praktyki inwestycyjne zdecydowałem się wystartować w tegorocznych wyborach samorządowych. Rozwiązywanie takich problemów jak dziurawe drogi, przepełnione szkoły, zatłoczona komunikacja, brak sieci wodociągowej i kanalizacyjnej powinny mieć pierwszeństwo nad budową parków, fontann i hamaków. Podobnego zdania prawdopodobnie było również 6894 osoby, które oddając swój głos na któregokolwiek z kontrkandydatów obecnie urzędującego burmistrza de facto oddało głos sprzeciwu wobec tego wszystkiego, co obecnie dzieje się w Gminie Radzymin. Bez względu na sympatię i poglądy zachęcam wszystkich mieszkańców Gminy Radzymin, żeby 21 kwietnia nie pozostali obojętni, poszli na wybory i oddali głos według własnego sumienia. W drugiej turze wyborów dla większości osób decyzja jest bardzo trudny, wręcz obarczona brzemieniem „mniejszego zła”. Podobnie jest również ze mną, ale ja miałem przywilej bezpośredniego poznania obu kandydatów i już zdecydowałem. Mój głos w drugiej turze wyborów otrzyma Tomasz Bielec”.
Poparcie dla kandydatury Tomasza Bielca zadeklarował też kandydat KW PiS Kamil Szkodziński oraz działacze lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Radzyminie. Głos w tej sprawie zabrała m.in. Marzena Małek (w nadchodzącej kadencji zadebiutuje w roli radnej Rady Miejskiej w Radzyminie):
Szanowni Państwo, 21 kwietnia głosujmy w drugiej turze wyborów samorządowych! Teraz mamy szansę wybrać kandydata, który nie tylko łączy środowiska, ale również pragnie współpracy na rzecz pozytywnych zmian w naszym mieście. Wasze głosowanie ma moc zmiany. Głosujmy na kandydata, który dąży do dialogu, współpracy i budowania mostów pomiędzy różnymi grupami społecznymi.
Swojego poparcia udzielam Tomaszowi Bielcowi, który jest takim właśnie kandydatem. Wierzę, że będzie realizował mądrą i odpowiedzialną politykę w samorządzie, swoich współpracowników wybierze wg doświadczenia i kompetencji i dotrzyma słowa danego wyborcom.
Szanowni Państwo, blisko 3/4 głosujących opowiedziało się za zmianami, za brakiem kontynuacji i przerwaniem pasma złych decyzji.
Dlatego podkreślam, że Wasz udział w głosowaniu w II turze jest niezbędny by tak się właśnie stało! 21 kwietnia spotkajmy się przy urnach i zagłosujmy za Tomaszem Bielcem!”.

/KW/

636 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
W 80. rocznicę zrzutu „Cichociemnych” w Kołakowie…

Chociaż w tym roku nie odbyły się pełne rozmachu gminne uroczystości „Weller 2. Kołaków’44”, upamiętniające zrzut Cichociemnych na terenie Gminy...

Zamknij