ggg ggg ggg

Tłuszczańskie Pączusie

Tradycyjnie na zakończenie karnawału mamy niezwykle smaczny dzień – obchodzimy w całym kraju i w Tłuszczu również – tłusty czwartek.

W tym roku tłusty czwartek obchodziliśmy 8 lutego, a w Tłuszczu po raz drugi z tej okazji odbyły się zawody w jedzeniu pączków na czas. W gościnnych progach Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, a ściślej w kawiarence przygotowano stanowiska dla uczestników zawodów. Udział w jedzeniu pączków wzięli m.in.: Marcin Dziedzina, Konrad Robak, Mateusz Śliwa, Sebastian Białek – sołtys reprezentujący Jasienicę, Paweł Mikiciuk (Urząd Miejski), Marcin Ołdak (muzeum), Kacper Kowalski, Bartek Woźnica.
Zwycięzcą okazał się Kacper Wróblewski, który zjadł pięć pączków w czasie 3 minut i 16 sekund, i otrzymał tytuł „Tłuszczańskiego Pączusia”, a Gabriel Białek otrzymał tytuł „Mini Tłuszczańskiego Pączusia”.

Zwycięzcy otrzymali kosz słodyczy ufundowany przez burmistrza Tłuszcza Pawła Bednarczyka oraz certyfikat, a uczestnicy słodkie upominki i dyplomy, które wręczył zastępca burmistrza Waldemar Banaszek. Następnie wszystkich zaproszono do stołów zastawionych przepysznymi wypiekami: faworkami, pączkami w wielu rodzajach i z bardzo różnym nadzieniem oraz napojami. Każdy mógł jeść do woli, popijając gorącą kawą lub herbatą. Wiceburmistrz pełnił honory domu zachęcając do degustacji i głośno wychwalając zawodników, a szczególnie zwycięzcę, który poprawił swój ubiegłoroczny wynik o 15 sekund. Nad całością czuwała dyrektor CKiSR Wioletta Kur wraz z pracownikami Domu Kultury.

Wypieki przygotowali i przekazali przedsiębiorcy od słodkości, czyli Cukierni „Pączek w Tłuszczu”, Piekarni – Cukierni „Robson” i Firmy Produkcyjno-Handlowej „Parys”.

/Janina Czerwińska/

2 373 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy Panu Staroście nie zależy na świetności Dębinek, jak wynika ze skargi Prezesa Fundacji Museion Norwid Jacentego Matusiaka?

Wywiad ze starostą wyszkowskim Bogdanem Pągowskim Starosta Wyszkowski Bogdan Pągowski: Drodzy Państwo myślę, że to pismo, które skierował Prezes fundacji...

Zamknij