ggg ggg ggg

Tabliczka mnożenia na wesoło… : ) (28.05.2013)

Arystoteles stwierdził niegdyś, że matematyka jest nauką wszystkiego.

 O tym, że miał rację, można było przekonać się w ubiegły piątek 24 maja, w Szkole Podstawowej nr 1 im. ppłk pil. Mariana Pisarka w Radzyminie, gdzie już po raz drugi odbyły Mistrzostwa Szkoły w ,,Tabliczce mnożenia na wesoło”.
W nietypowym sprawdzianie matematycznym, którego organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „ Lotnik” udział wzięło 36 uczniów klas czwartych i piątych. „Prymus, Szeryf, Olimpijczyk, Krzyżak, Królowa skakanki i Piłkarz matematyk” to nazwy gier, w których młodzież musiała wykazać się nie tylko doskonałą wiedzą, ale także wysoką sprawnością fizyczną. Swoje umiejętności uczniowie sprawdzali w trakcie zabawy specjalnymi kartami matematycznymi autorstwa p. Andrzeja Grabowskiego – byłego trenera lekkoatletyki i nauczyciela matematyki ze Szczecinka. (Te wyjątkowe karty matematyczne można wykorzystywać na różnych etapach nauki i polecane są zwłaszcza dla dzieci z problemami w zapamiętywaniu). 

 Po niezwykle pasjonującej i zaciętej rywalizacji wyłonionych zostało 8 finalistów, którzy już w czerwcu będą reprezentować ,,Stalową Jedynkę” na  II Mistrzostwach Gminy Radzymin. Zostali nimi: Dąbrowska Anna z kl. IV d, Szymańska Oliwia z kl. IV a, Bochenek Daniel z kl. IV d, Skolimowski Jakub z kl. IV c, Wojtowicz Klaudia z kl. V D, Baryłka Magdalena z kl. V a, Kwiatkowski Krzysztof z kl. V c oraz Piecychna Bartosz z kl. V d. Wszyscy zwycięzcy poszczególnych gier otrzymali medale, a najlepsi z najlepszych zasłużone statuetki. Gratulujemy! Warto w tym miejscu nadmienić, iż sędziami zawodów byli uczniowie klas szóstych, zaś nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwały panie: Anna Ciborowska i Katarzyna Rostkowska.

Radość na twarzach uczestników, gromkie brawa od publiczności świadczą o trafności wyboru tej metody nauki. Wspaniała zabawa zachęca młodzież do poznawania zawiłych tajników matematycznych, przez co sama nauka staje się o wiele łatwiejszą i sprawia przy okazji uczniom wiele przyjemności. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom szkolnego turnieju, życząc im jednocześnie sukcesów w zbliżających się Mistrzostwach Gminy Radzymin.
/opr. UKS „Lotnik”, R.L./

6 811 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Łochowska Wiosna Poezji (28.05.2013)

Spektakl poetycko - muzyczny, rozstrzygnięcie I Konkursu Poezji „Mój Łochów”, spotkanie autorskie z Andrzejem Zaniewskim, oto program tegorocznej  pięknej i...

Zamknij