ggg
ggg ggg
ggg ggg

Szpital pod wezwaniem…

W miniony czwartek, 27 lipca odbyła się trzydziesta ósma Sesja Rady Powiatu Wołomińskiego, podczas której podjęta została uchwała o nadaniu imienia Szpitalowi Powiatowemu w Wołominie.

 

fot1Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmiany nazwy Szpitala Powiatowego w Wołominie – Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz nadania Statutu Szpitalowi, było niewątpliwie jednym z najciekawszych punktów ubiegłotygodniowych obrad.
Za sprawą uchwały podjętej przez radnych, wołomiński szpital będzie odtąd nazywał się Szpitalem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.
Jak poinformowano w uzasadnieniu do uchwały, z wnioskiem o nadanie Szpitalowi Powiatowemu w Wołominie takiej właśnie nazwy, zwrócili się do starosty pracownicy placówki oraz pacjenci. W uzasadnieniu do rzeczonego wniosku stwierdzono, iż „Przywołanie w nazwie osoby Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest wyrazem głębokiej chrześcijańskiej tradycji Powiatu Wołomińskiego i szczególnego kultu Maryi. Jest też symbolicznym powrotem do idei troski o człowieka, którego ciało wzmacnia się poprzez siłę ducha.”
Inicjatywa zmiany nazwy szpitala spotkała się z aprobatą zarówno Zarządu Powiatu, jak też radnych.
Naszym zdaniem, wybór Matki Bożej Nieustającej Pomocy na patronkę wołomińskiego szpitala powinien spodobać się również pacjentom. Sądząc po opiniach wyrażanych na wielu internetowych forach społecznościowych na temat jakości obsługi pacjenta, szczególnie krytycznych w stosunku do funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, decyzja o wyborze imienia wydaje się w pełni uzasadniona. (Wszak, Matka Boska Nieustającej Pomocy, zwana także Matką Bożą Bolesną, uznawana jest za patronkę osób najbardziej smutnych i potrzebujących oraz odczuwających szczególną potrzebę opieki i miłości).
Zaprawdę, chwalebna decyzja i tym bardziej trafiona, jeżeli wziąć pod uwagę, że w wielu przypadkach średni czas oczekiwania na pomoc lekarską na wołomińskim SORze wynosi kilka godzin. Jeżeli przyjmiemy, że ten smutny stan utrzyma się również w przyszłości to niewykluczone, że poczekalnia wołomińskiego szpitala będzie miała szansę stać się jednym z głównych ośrodków kultu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Polsce, ponieważ Najświętsza Panienka będzie ostateczną instancją, do której będą mogli zwrócić się cierpiący pacjenci. (Jeśli nie z prośbą o cud lub wołaniem o pomstę do nieba, to przynajmniej z nadzieją, że pod tym adresem ich prośby w końcu zostaną wysłuchane 🙂

/R.S. Lewandowski/

1 153 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radzymin zaprasza do udziału w obchodach 97. rocznicy Cudu nad Wisłą!!!

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Święta Wojska Polskiego w Radzyminie. Główne uroczystości...

Zamknij