ggg ggg

Szpital na miarę XXI wieku

Już w styczniu zostanie oddany do użytku nowy budynek powiatowego Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Tymczasem w środę, 14 grudnia oficjalnie otwarto wyremontowany Oddział Okulistyki, na którego modernizację przeznaczono blisko 11 mln złotych.

Wołomiński szpital zmienia się nie do poznania, a wszystko dzięki staraniom władz samorządowych Powiatu Wołomińskiego na czele ze Starostą Adamem Lubiakiem oraz dyrekcji placówki.
W środę, 14 grudnia oddano do użytku wyremontowany Oddział Okulistyki w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Łączna wartość inwestycji to 10,8 mln zł, w ramach której zakupiony został również najnowocześniejszy sprzęt specjalistyczny o wartości 3,5 mln zł, w tym m.in.: Mikroskop operacyjny z torem wizyjnym HD (o wartości 1,1 mln zł), Lasery, Aparat USG, Lampy operacyjne, Stół zabiegowy.
Dodatkowo, zmodernizowany oddział będzie dysponował 10 łóżkami dla pacjentów, którzy będą wymagali hospitalizacji. Rocznie będzie można wykonywać blisko 3000 zabiegów okulistycznych, tj. m.in.: zwyrodnienia plamki żółtej, usunięcie zaćmy, zabiegi witrektomii, leczenie jaskry, zabiegi okuloplastyczne (dotyczą powiek, oczodołów, przewodów łzowych).
W ostatnich 4 latach władze powiatu oprócz rozbudowy szpitala przekazały środki finansowe w łącznej wysokości ponad 104 mln zł na szereg remontów w obecnym budynku placówki m.in.: Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR), Nocnej i Świątecznej Pomocy Lekarskiej, Oddziału Chirurgii, Oddziału Neurologii, czy wymianę dwóch wind i remont głównej klatki schodowej z PPOŻ.
Zmodernizowano również parking od strony ul. Gdyńskiej.
Środki, dzięki którym szpital zmienia się w nowoczesną placówkę pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dotacji celowej budżetu państwa oraz z budżetu Powiatu Wołomińskiego.
– Już w styczniu zapraszam Państwa do nowego budynku szpitala, gdzie zlokalizowanych zostanie m.in. kilkanaście poradni specjalistycznych, poradnie dla dzieci, ośrodek zdrowia oraz najnowocześniejszy w regionie zakład rehabilitacji. Czuję ogromną satysfakcję z faktu, że Powiat Wołomiński krok po kroku z sukcesem realizuje założenia, które postawiłem sobie na początku tej kadencji, jako nowo wybrany starosta – mówi Starosta Wołomiński Adam Lubiak.
Trzeba przyznać, że osiągnięcia na rzecz rozbudowy i modernizacji Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, jakich w obecnej kadencji dokonały powiatowe władze samorządowe na czele ze Starostą Adamem Lubiakiem to bezprecedensowy sukces w historii Powiatu Wołomińskiego.

/opr. KW/

592 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Ząbek i Kobyłki

W ubiegłą niedzielę, 18 grudnia po zmroku, w nastrojowej, zimowej scenerii w Kobyłce i w Ząbkach odbyły się przedświąteczne spotkania,...

Zamknij