ggg

Betlejemskie Światełko Pokoju dotarło do Ząbek i Kobyłki

W ubiegłą niedzielę, 18 grudnia po zmroku, w nastrojowej, zimowej scenerii w Kobyłce i w Ząbkach odbyły się przedświąteczne spotkania, podczas których harcerze przekazali włodarzom i mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju.

Betlejemskie Światełko Pokoju każdego roku przekazywane jest z Groty Narodzenia Pańskiego na cały świat za pośrednictwem harcerzy, aby w każdym domu na świątecznym stole mógł zagościć płomień pokoju, wiary i braterstwa.
Od kilkunastu lat Betlejemskie Światło Pokoju gości także w Ząbkach. W ubiegłą niedzielę przekazali je mieszkańcom i władzom na czele z Burmistrz Małgorzatą Zyśk harcerze z Hufca ZHP Ząbki, podczas spotkania odbywającego się
w Parku Miejskim im. Szuberta, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach.
W tym samym czasie ceremonia przekazania światełka odbyła się również w Kobyłce. O 17:00 w sali widowiskowej kobyłkowskiego MOK-u zorganizowana została Wigilia Miejska, podczas której Betlejemskie Światełko Pokoju przekazali na ręce Burmistrz Edyty Zbieć i mieszkańców, harcerze ze Szczepu 4 DH i GZ w Kobyłce. Następnie odbył się koncert kolęd w wykonaniu Chóru Parafii Św. Kazimierza Królewicza pod dyrekcją Magdaleny Hutek, występ sekcji instrumentów dętych oraz występ dzieci ze Studia Wokalnego MOK Kobyłka prowadzonego przez Pana Karola Bąk-Łupińskiego.

/opr. KW; foto: MOK Kobyłka; B. Śladowski – UM Ząbki/

349 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jubileuszowe Spotkanie Wigilijne na rynku w Serocku

W ubiegłą niedzielę, 18 grudnia na serockim rynku odbyło się XXV Spotkanie Wigilijne. Na uczestników czekały świąteczne kramy, występy artystyczne...

Zamknij