ggg ggg

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Tłuszcz!

W dniu 12 marca 2020r. uczestniczyłem w spotkaniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, po którym zwołałem Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego. Podczas obydwu spotkań tematem było rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Tłuszcz czuję się w obowiązku przekazać Państwu następujące informacje:
– Zarządziłem odwołanie i nieorganizowanie nowych wydarzeń społecznych, kulturalnych, sportowych oraz o innym charakterze, gdzie przewidywane jest zgromadzenie w jednym miejscu wielu uczestników. Odwołane są zatem wszystkie zajęcia w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, placówkach opiekuńczo- wychowawczych, Bibliotece Publicznej oraz wszystkich filiach, treningi TKS Bóbr, UKS Olimp, a także zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
– Zakazane jest korzystanie z publicznych placów zabaw oraz boisk na terenie Gminy Tłuszcz.
– Urząd Miejski w Tłuszczu oraz wszystkie jednostki organizacyjne gminy od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania będą pracowały w trybie pracy wewnętrznej bez możliwości bezpośredniej obsługi mieszkańców. Wyjątkiem będzie rejestracja bieżąca zgonów oraz sporządzanie aktów zgonów.
W tych sprawach pracownik Urzędu Stanu Cywilnego będzie przyjmował osobiście po telefonicznym umówieniu. Wszelkie sprawy należy załatwiać telefonicznie, mailowo lub listownie. Dodatkowo dokumenty i wnioski będzie można wrzucić do skrzynki zamontowanej przed wejściem do urzędu. Apelujemy, aby załatwianie spraw urzędowych odłożyć w czasie. Rząd zapowiada, że terminy urzędowe zostaną wydłużone.
Nie zostają wprowadzone zmiany w zakresie dni i godzin pracy urzędu. Zachęcam do wykorzystywania alternatywnych sposobów załatwiania sprawy, tj, kontakt telefoniczny, e- mail, bądź ePUAP. Pracownicy dołożą wszelkich starań, aby Państwa problem udało się rozwiązać, bądź też odpowiedzą na pytania. Adres e-mail urzad@tluszcz.pl, tel. 29-757-30-16.

Proszę Państwa o zachowanie spokoju w tej nowej dla nas wszystkich sytuacji, jednak podejście do niej w sposób racjonalny, poważny i odpowiedzialny. Sytuacja jest dynamiczna, więc na bieżąco będziemy Państwa informować o podjętych decyzjach. Apeluję o śledzenie komunikatów przekazywanych przez media i stosowanie się do zaleceń oraz zachowanie szczególnych zasad ostrożności.
Wszystkich rodziców oraz opiekunów proszę o przypilnowanie i uczulenie dzieci, które w najbliższym czasie nie będą chodzić do szkoły o pozostanie w domach oraz ograniczenie kontaktów z osobami starszymi. Najbliższe dni są czasem mobilizacji oraz działań prewencyjnych. Od zachowania społeczeństwa zależy dalszy rozwój sytuacji wywołanej pojawieniem się koronawirusa oraz zdrowie nas wszystkich. Zalecam mieszkańcom Gminy Tłuszcz, aby ograniczać wizyty w sklepach, spotkania towarzyskie oraz wizyty w przychodniach. Jeśli chorują Państwo przewlekle i skończyły się Wam leki – nie ma konieczności zgłaszania się osobiście do przychodni. Można skontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem dostępnych środków komunikacji elektronicznej i poprosić o wystawienie e-recepty. W identyczny sposób możemy uzyskać zwolnienie lekarskie. Apeluje o przestrzeganie zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowanie się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny, a także kategoryczne pozostanie w domu w przypadku pojawienia się gorączki, kaszlu czy duszności.
W przypadku podejrzenia zarażeniem w żadnym wypadku proszę o nie wybieranie się na szpitalną izbę przyjęć! Przypominam najważniejsze numery telefonów:
– Całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia dotycząca postępowania w przypadku sytuacji zakażenia 800-190-590
-Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Wołominie 22-776-38-33, poza godzinami pracy i w dni świąteczne 510-146-258, 505-302-906

Jeśli mają Państwo informacje o samotnych, starszych osobach, które potrzebują pomocy prosimy o kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Zachęcam Państwa również do sąsiedzkiej pomocy, gdyż jak wiemy osoby starsze są statystycznie najbardziej narażone na ryzyko zachorowania koronawirusem. W tym wyjątkowym okresie wspierajmy ich w zakupach, ograniczając w ten sposób przebywanie w dużych skupiskach.

Szanowni Państwo,
wszelkie informacje dotyczące rozwoju sytuacji będą na bieżąco zamieszczane na stronie internetowej urzędu. Działania, które już teraz podejmujemy są działaniami prewencyjnymi.
Być może środki, które wprowadzamy mogą wydawać się zbyt daleko idące, jednak zdrowie i życie naszych mieszkańców jest najważniejsze.
Apeluję do Państwa o zrozumienie i proszę o stosowanie się do zaleceń oraz w miarę możliwości pozostanie w domach, bądź unikanie miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi. Pamiętajmy, że problem dotyczy nas wszystkich i w zaistniałej sytuacji bardzo ważna jest współodpowiedzialność. Nie lekceważmy sytuacji, gdyż może mieć ona wpływa na nasze bezpieczeństwo, zdrowie i życie.

Burmistrz Tłuszcza

Paweł Bednarczyk

151 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Klub Senior + w Dąbrówce – wyjątkowe miejsce na mapie powiatu wołomińskiego!

Nie wszyscy wiedzą, że od stycznia 2020 r. w Dąbrówce funkcjonuje Klub Senior+. Działalność placówki oficjalnie zainaugurowano we wtorek, 25...

Zamknij