ggg ggg ggg

Sylwester Niźnik nowym wójtem Gminy Poświętne!

Znamy już oficjalne wyniki wyborów na Wójta Gminy Poświętne. W drugiej turze, która odbyła się w ubiegłą niedzielę, 4 listopada zwyciężył Sylwester Niźnik, który uzyskał 60,91% poparcia.

Druga tura wyborów w Poświętnem nie przyniosła niespodzianki. Zwycięstwo odniósł Sylwester Niźnik (KWW Gmina dla Mieszkańców), który już w I turze uzyskał najwyższe spośród pięciu kandydatów poparcie, wynoszące 37.56%. W drugiej turze Sylwester Niźnik umocnił swoją przewagę, uzyskując 60,91% poparcia (1616 głosów). Jego kontrkandydat Sławomir Rosłon (KWW Sławomir Rosłon), który w I turze uzyskał 19,48% poparcia, w minioną niedzielę mógł liczyć na 1037 głosów (39,09%). Frekwencja w drugiej turze w gminie Poświętne wyniosła 55,03% i była zdecydowanie niższa od tej z I tury (65,52%).
Kim jest nowy Wójt Gminy Poświętne, który po wielu latach zastąpi na tym stanowisku Jana Cymermana? Pan Sylwester Niźnik, ma 56 lat, troje dzieci i sześcioro wnuków. Od 1991r. prowadzi działalność gospodarczą. W 2005 r. przekształcił ją w spółkę cywilną, którą obecnie prowadzi razem z synem. Od 24 lat jest mieszkańcem Poświętnego. Pełni funkcję Prezesa Zarządu miejscowej jednostki OSP. Pracował w Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego w Wołominie na stanowisku kierownika administracji oraz w Przedsiębiorstwie Komunalnym przy Urzędzie Miejskim w Wołominie. Posiada osiem lat doświadczenia, jako radny. Dzięki temu zdobył wiedzę i doświadczenie niezbędne, aby wdrożyć pomysły służące rozwojowi gminy Poświętne. Chciałby poprawić warunki życia w gminie. Stawia na współpracę z mieszkańcami, gdyż w jego opinii rolą samorządowców, niezależnie czy wójta czy radnych, jest służyć mieszkańcom – wysłuchać ich i znaleźć racjonalne rozwiązanie.
Nowemu Panu Wójtowi gratulujemy zwycięstwa i życzymy pomyślności i wytrwałości w dążeniu do zrealizowania wszystkich celów, zaplanowanych na kadencję 2018-2023.
/rl/

3 416 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kamil Michał Iwandowski nowym burmistrzem Zielonki!

Druga tura wyborów, która odbyła się w minioną niedzielę, 4 listopada przyniosła zmianę na stanowisku Burmistrza Zielonki. Z woli wyborców...

Zamknij