ggg ggg ggg

Kamil Michał Iwandowski nowym burmistrzem Zielonki!

Druga tura wyborów, która odbyła się w minioną niedzielę, 4 listopada przyniosła zmianę na stanowisku Burmistrza Zielonki. Z woli wyborców nowym włodarzem miasta w kadencji 2018-2023 będzie 30-letni Kamil Michał Iwandowski.

Kamil Michał Iwandowski, który był liderem I tury wyborów, zwyciężył także w drugiej turze, a tym samym został nowym Burmistrzem Zielonki.
Kandydat startujący z KWW Mieszkańcy już w wyborach 21 października osiągnął najwyższy wynik 46.61% poparcia (3996 głosów), podczas gdy na Grzegorza Dudzika zagłosowało wówczas 2829 mieszkańców (33% poparcia).
W drugiej turze Kamil Michał Iwandowski zdobył 4516 głosów (60,39%). Z kolei, ubiegający się o reelekcję Grzegorz Dudzik zdobył 2962 głosy (39,61%). Ubiegłoniedzielna frekwencja w Zielonce wyniosła 54,99% i była znacznie niższa od tej z dn. 21 października (63,52%).
Warto w tym miejscu powiedzieć, że nowy burmistrz Zielonki od urodzenia jest jej mieszkańcem, a od wielu lat prowadzi aktywną działalność społeczną. Organizował m.in. akcje charytatywne Zielonka Pomaga Dzieciom, których celem była pomoc najmłodszym mieszkańcom. Brał udział w konkursie „Super Samorząd”, w którym Miasto Zielonka otrzymało nagrodę jako jedyne miasto w województwie mazowieckim. Ukończył także kurs facylitacji – moderowania debat publicznych, prowadzony przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach akcji „Masz głos, masz wybór”.
Odbywał staże i praktyki studenckie – w Kancelarii Prezydenta RP w Biurze Inicjatyw Społecznych oraz w Biurze Poselskim Posła na Sejm śp. dr. Artura Górskiego.
Już po maturze wiedział, że swoją ścieżkę zawodową będzie chciał związać z działalnością samorządową. Na Uniwersytecie Warszawskim ukończył Politykę Społeczną o specjalności rozwój lokalny i Europeistykę Wschodniosłowiańską. Studiował Samorząd Terytorialny oraz ukończył studia podyplomowe z psychologii dla liderów i zarządzania kadrą pracowniczą.
Pracował w różnych firmach i instytucjach – handlowych, badawczych, w banku, a w czasach studenckich w supermarkecie. Przez niemal 2 lata był pracownikiem Urzędu Miasta Zielonka w Wydziale Spraw Społecznych, wspomagając Wydział Funduszy Zewnętrznych. Do chwili obecnej pracował na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie kierował pracą sekcji szkoleń i promocji Uniwersytetu Otwartego.
To już drugi start Kamila Michała Iwandowskiego w wyborach na burmistrza Zielonki, jako bezpartyjnego kandydata lokalnej grupy Mieszkańcy, której był współzałożycielem. W 2014 r. dostał się do drugiej tury, ale nie zdobył poparcia umożliwiającego zwycięstwo. Teraz udało się postawić kropkę nad „i”. Nowemu Burmistrzowi Zielonki gratulujemy wygranej i trzymamy kciuki za pomyślną realizację wszystkich wyznaczonych celów na kadencję 2018-2023.
/rl/

5 523 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Druga tura jednak dla Radosława Korzeniewskiego!

W ubiegłą niedzielę, 4 listopada mieszkańcy Gminy Dąbrówka ostatecznie zdecydowali, kto zostanie wójtem w kadencji 2018-2023. Frekwencja w drugiej turze...

Zamknij