ggg

Święto Pułku i Patrona Szkoły

6 czerwca odbyło się Święto Pułku i Święto Zespołu Szkół Publicznych nr 2 im. 18. Pułku Artylerii Lekkiej. Społeczność szkolna ZSP nr 2 oraz ostrowskich szkół oddała cześć żołnierzom pod pomnikiem 18. PAL-u.

 

dsc_3733Na wstępie uroczystości dyrektor szkoły Piotr Siwek powitał przybyłych gości, wśród których obecni byli przedstawiciele władz miasta na czele z burmistrzem Jerzym Bauerem, powiatu ostrowskiego, dyrektorzy miejskich jednostek, placówek oświatowych i poczty sztandarowe, wojska i przede wszystkim członkowie rodzin żołnierzy 18-PAL-u. Burmistrz Jerzy Bauer w swoim wystąpieniu nawiązał do tradycji obchodzonego święta. – Przez lata święto obchodzone było nie mniej uroczyście, ale miało rangę święta szkolnego. Od pewnego czasu stało się świętem ogólnomiejskim, będącym wynikiem naszego wspólnego przekonania – władz miasta i szkoły. Tak ważny patron – zbiorowy patron, czyli liczne grupy osób związanych z wojskiem i grono zasłużonych ludzi w czasie pokoju jak i wojny, powinni być szczególnie obecni w pamięci lokalnej społeczności Ostrowi Mazowieckiej i okolic.- powiedział burmistrz. Po złożeniu kwiatów przez delegacje pod pomnikiem 18. Pułku Artylerii Lekkiej, uczestnicy obchodów we wspólnym przemarszu udali się na Cmentarz Parafialny, by zapalić znicze na mogiłach poległych żołnierzy 18. PAL-u. Kolejnym elementem obchodów Święta, była Msza w Kościele Garnizonowym w Komorowie w intencji żołnierzy i ich rodzin oraz prezentacja osiągnięć uczniów i szkoły, która odbyła się w Zespole Szkół Publicznych nr 2.
/Małgorzata Dąbkowska/

 

 

308 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
100-lecie szkoły w Jasienicy

Obchody jubileuszu 100- lecia szkoły w Jasienicy odbyły się 2 i 3 czerwca 2017 r. 2 czerwca były to oficjalne obchody,...

Zamknij