ggg ggg ggg

Święto Gminy (05.06.2012)

W drugiej Defiladzie Talentów podczas Święta Gminy Wieliszew przedstawiło swoje pasje, zainteresowania, aktywności ponad 800 mieszkańców. Gwiazdą wieczoru był zespół Zakopower.

 

Obchody Święta Gminy Wieliszew 2012 rozpoczęły się Mszą świętą odprawioną przez ks. Grzegorza Kucharskiego, proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wieliszewie.. Na końcu Mszy św. Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki zaprosił zgromadzonych w świątyni mieszkańców na drugą w historii Defiladę Talentów.Okazała się ona jeszcze bardziej liczna i barwna od ubiegłorocznej. Wzięło w niej udział ponad 800 osób. Defiladę poprowadzili chorążowie, a jednocześnie gospodarze imprezy: Iwona Składanek i Arek Michalik, a za nimi w szyku pomaszerowała kompania 32. Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej z Olszewnicy Starej. Kolejno w Defiladzie maszerowały poczty sztandarowe oraz samorządowcy.

Następnie pomysłowo i biało-czerwono zaprezentowały się przedszkolaki. Dzieci i młodzież ze szkół podstawowych zaskoczyli nas entuzjazmem. „Mewa” Krubin i „Dąb” Wieliszew „grali” w futbol, a Gminne Gimnazjum w Wieliszewie tym razem chwaliło się nie tylko zdolnościami naukowymi, ale również krzepą fizyczną. „Promyki” jak zwykle rozświetliły imprezę kolorowymi strojami ludowymi, a za nimi podążyło rozśpiewane, ubrane w barwy narodowe Koło Seniora z Łajsk. Za nimi poszli młodzi uzdolnieni ze Stowarzyszenia eMka. Pokazali się również członkowie nowej grupy aktywistów – Towarzystwa Przyjaciół Michałowa.

Defiladę zamknęły zabytkowe samochody Wojciecha Aleksiejuka i Marcina Żaluka, łódź Mirosława Rygielskiego oraz wozy strażackie Ochotniczych Straży Pożarnych. Po wejściu Parady na teren przy hali sportowej, gdzie odbywał się festyn, Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki przywitał tłumnie zgromadzonych mieszkańców życząc im dobrej zabawy i deklarując, że nasze święto jest okazją do prezentacji talentów, aktywności i zainteresowań. Przemówił również ubrany w szal reprezentacji Polski nowy Przewodniczący Rady Gminy Wieliszew Marcin Fabisiak. Oficjalną część uroczystości zakończyło symboliczne przekazanie kluczy do Gminy Wieliszew gospodarzom imprezy: Iwonie Składanek i Arkowi Michalikowi. Na początku części rozrywkowej obejrzeliśmy emocjonujący pokaz cheerleaderek z grupy Alexia Dance Studio. Po nich wystąpiły wieliszewskie „Promyki”, a następnie rozpoczął się „konkurs talentów” – dziecięcych i nieco starszych artystów. Jury konkursu oceniło nie tylko prezentacje artystyczne, ale również udział w Defiladzie Talentów oraz stoiska wystawione podczas festynu. Jednym z najważniejszych wyróżnień była Nagroda Publiczności, która w tym roku przypadła Przedszkolu i Szkole w Skrzeszewie.

Jury uznało za najlepiej prezentujące się na całym Święcie Gminy Przedszkole nr 2 w Wieliszewie. Podczas festynu nie mogło zabraknąć występów laureatów konkursu „Nasz Talent”. Po nich na scenie pojawili się wieliszewscy rockmani z zespołu Holygun. Zwieńczeniem festynu był koncert zespołu Zakopower. Nawet rzęsisty deszcz, który spadł podczas występu gwiazdy, nie zniechęcił kilkutysięcznej publiczności. Każdy chciał zaśpiewać z artystami: „Pójdę boso”. Święto Gminy Wieliszew zakończyło się imponującym pokazem sztucznych ogni. Bogatszy niż zwykle spektakl fajerwerków sfinansował w całości jeden ze sponsorów.

Info i foto UG/MK/opr rwc

 

 

 

Galeria zdjęć

 

 

937 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Radni pokonali sołtysów (05.06.2012)

W Wołominie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji HURAGAN oddano do użytku nowo wybudowane boisko do piłki nożnej. Tym razem...

Zamknij