ggg ggg

Radni pokonali sołtysów (05.06.2012)

W Wołominie na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji HURAGAN oddano do użytku nowo wybudowane boisko do piłki nożnej. Tym razem uroczystości towarzyszyło niebanalne wydarzenie, czyli wyjątkowy mecz. W sportowych zmaganiach wzięli udział sołtysi i radni z terenu gminy Wołomin. Drużyna radnych zwyciężyła 2:4.

Władze miasta połączyły uroczystość otwarcia nowego boiska ze sztucznej nawierzchni z oddaniem do użytku sąsiadującej z nim, wyremontowanej ulicy Rejtana. Budowa boiska piłkarskiego na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „HURAGAN” w Wołominie kosztowała gminę 1.915.700 zł. Kolejne prawie 2 miliony zł. wydano na remont ulicy. Otwarcie dwóch inwestycji musiało więc odbyć się w towarzystwie licznie zaproszonych gości.To niezwykłe wydarzenie zaplanowano na sobotę 2 czerwca. Niestety pogoda tego dnia nie dopisała, ale pomimo chłodu nikomu nie było zimno. Tuż po części oficjalnej nadszedł czas na wypróbowanie nowej murawy. Najpierw rozegrano półgodzinny mecz Piłkarskiego Wołomińskiego Klubu Sportowego. Dla kibiców to była dopiero rozgrzewka. Za chwilę bowiem na boisku mieli pojawić się wołomińscy radni i sołtysi! W meczu towarzyskim w obu drużynach nie zabrakło ducha sportowej rywalizacji.

Na czele sołtysów stanął Tomasz Kowalczyk z Mostówki, zaś kapitanem radnych został Leszek Czarzasty.  Już w pierwszej połowie meczu 4:0 wygrywali radni! Sołtysi jednak nie poddawali się i w końcu strzelili dwa gole. Z takim wynikiem zakończono rozgrywki. Przegrana drużyna już zapowiedziała rewanż!
Wszystkich zawodników z obu drużyn nagrodził pamiątkowymi dyplomami burmistrz Ryszard Madziar, który sam także wziął udział w rozgrywkach. Do rąk kapitanów drużyn trafił również wspaniały puchar.
Anna Sajnog

1 136 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ulica przemieni się w deptak? (05.06.2012)

W Ząbkach trwa budowa ulicy 3 Maja. Dotychczasowa zwyczajna nawierzchnia już niebawem zamieni się w klimatyczną uliczkę, która po przeorganizowaniu...

Zamknij