ggg ggg ggg ggg

Światowy Dzień Chorego

W dniu 9 lutego 2024 roku w Gminie Brańszczyk z pamięcią o wszystkich chorych i potrzebujących Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brańszczyku wraz z Dyrektorem Domu Emeryta Centrum Księdza Orione w Brańszczyku i Wójtem Gminy Brańszczyk zorganizował w Centrum Księdza Orione w Brańszczyku obchody Światowego Dnia Chorego.

Dzień ten został ustanowiony na 11 lutego przez Jana Pawła II w 1992 roku, a jego ideą było objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo jak i fizycznie i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby.
Uroczystość rozpoczęła się o godz.11.00 Mszą Świętą sprawowaną w intencji wszystkich zmagających się z cierpieniem, chorobą i ułomnością pod przewodnictwem
ks. Sylwestra Sowizdrzała. Wszyscy obecni na Mszy Św. mieli możliwość skorzystania ze spowiedzi i z Sakramentu Namaszczenia Chorych oraz wysłuchania Słowa Bożego, które zostało wygłoszone pod hasłem „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Leczyć chorego poprzez leczenie relacji, gdyż pierwszą formą opieki, jakiej potrzebujemy w chorobie jest bliskość pełna współczucia i czułości, bowiem życie człowieka ukształtowane jest na obraz Trójcy Świętej i jest powołane do pełnego realizowania się w dynamizmie relacji, przyjaźni i wzajemnej miłości. Ten wymiar duchowieństwa podtrzymuje każdego człowieka szczególnie w okresach choroby i słabości, i jest pierwszą terapią, którą musimy wszyscy razem zastosować, aby uleczyć choroby społeczeństwa, w którym żyjemy.
Wśród zaproszonych gości w spotkaniu uczestniczyli: Wójt Gminy Brańszczyk Wiesław Przybylski, Skarbnik Gminy Brańszczyk Ewa Kalata, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Brańszczyk Adam Błoński, Przewodnicząca Komisji Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Spraw Społecznych i Porządku Publicznego Jadwiga Uchal, Proboszcz Parafii Brańszczyk ks. Jerzy Brzeziński, Proboszcz Parafii Poręba ks. Andrzej Grzybowski, Siostry Zakonne Rodziny Maryi w Brańszczyku, Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku wraz z opiekunami, Księża
i Mieszkańcy Domu Emeryta Księdza Orione w Brańszczyku, Kierownik i Pracownicy Gminnego Ośrodka
Pomocy Społecznej w Brańszczyku oraz zaproszeni mieszkańcy Gminy Brańszczyk.
Po Mszy Św. odbyła się część artystyczna zaprezentowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzciance oraz zaproszono wszystkich gości na obiad.
Nie zabrakło upominków przygotowanych dla wszystkich gości oraz wspólnych śpiewów przy stole, które wprawiły wszystkich w radosny nastrój.
Spotkanie było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, rozmów, żartów, wspomnień i refleksji, uczestniczyło w nim 190 osób. Wszystkim gościom dziękujemy za obecność.

/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Brańszczyku/

212 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Patronka Puszczy Białej
Maria Żywirska

120 lat temu, 2 lutego 1904 r. w Brańszczyku pod Wyszkowem urodziła sięMaria Byczyńska-Żywirska, autorka monografii „Puszcza Biała jej dzieje...

Zamknij