ggg ggg ggg ggg

Studniówkowy bal maturzystów z „Kopernika”

Maturzyści z Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” z Wyszkowa swój wyjątkowy bal przeżywali w minioną sobotę, 28 stycznia 2023 r., w sali balowej „Sylwia” w Białymbłocie.

Na sto dni przed maturą tradycja szkolna nakazuje bawić się do upadłego aż po świt, ale też podkreślić, że następuje kolejny krok zbliżający uczniów szkoły średniej do dorosłości. Należy, więc nie tylko oddać się radosnej zabawie, ale także podziękować swoim dyrektorom i wychowawcom za lata nauki i opieki. Bal studniówkowy to moment – 100 dni – do matury, a następnie dalej w nieodgadnioną dorosłość.
150 maturzystów Centrum Kształcenia Ustawicznego ,,Kopernik” w Wyszkowie z klas technikum: IVTL, IV TH, IV TPS, IV TS, IV TE oraz liceum – IV LBP wraz z osobami towarzyszącymi i gronem pedagogicznym 28 stycznia br. bawiło się na studniówce 2023. Studniówkowa tradycja wymagała, aby ten niezapomniany bal rozpocząć staropolskim polonezem, który zebrani odtańczyli do melodii Wojciecha Kilara z filmu ,,Pan Tadeusz”. Korowód poprowadzili wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał wraz z uczennicą Wiktorią Święch i dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej ,,Kopernik” Monika Kluczek z uczniem Przemysławem Kossewskim. W dalszych parach tańca zaś wicedyrektor Justyna Radau z uczniem Dawidem Potasiem oraz Małgorzata Szewczyk z uczniem Kacprem Fedorczykiem. Uczestników balu przywitali i prowadzili część oficjalną uczniowie: Wiktoria Cichowska z klasy IV Technikum Logistycznego i Błażej Kowalczyk z klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych. We wstępie przypomnieli maturzystom, że niebawem i nieuchronnie zbliża się zakończenie edukacji szkolnej, i za 100 dni staną się absolwentami szkoły, ale też, aby teraz cieszyli się piękną chwilą, i spędzili wspólnie ten wieczór w miłej, serdecznej atmosferze. Dyrektor Monika Kluczek oficjalnie otworzyła bal studniówkowy i podziękowała wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wsparcie i motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy oraz rodzicom za okazanie zaufania i współpracę przez ubiegłe lata. Wiele ciepłych słów i rad na najbliższą i dalszą przyszłość przekazała również uczniom życząc im dobrego finiszu na maturze i w dorosłym życiu, odwagi i spełnienia marzeń oraz pamiętania tego, co jest najważniejsze w życiu człowieka: samo życie, drugi człowiek i chwile, które się nie powtórzą.
Głos zabrali również goście: wicestarosta Powiatu Wyszkowskiego Leszek Marszał, radna Powiatu Wyszkowskiego Renata Rębała, przewodnicząca Komitetu Balu Studniówkowego Dorota Kowalczyk. Błogosławieństwa uczniom udzielił ks. kan. Zdzisław Golan. Bal Studniówkowy był okazją do podziękowania przez uczniów dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom. Maturzyści wręczyli statuetki Oskara – symbolu wdzięczność za trud i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia swoim wychowawcom: Agnieszce Gołębiewskiej – wychowawczyni klasy IV Technikum Logistycznego, Katarzynie Prosińskiej – wychowawczyni klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych, Małgorzacie Dziekciowskiej – wychowawczyni klasy IV Liceum Bezpieczeństwa Publicznego, Barbarze Bartniczak – wychowawczyni klasy IV Technikum Spedycyjnego, Renacie Czyż – wychowawczyni klasy IV Technikum Handlowego, Arturowi Dudkowi – wychowawcy klasy IV Technikum Elektrycznego. Przekazali bukiety kwiatów paniom z Komitetu Balu Studniówkowego: Dorocie Kowalczyk, Ewie Grzywacz i Małgorzacie Piórkowskiej. Zwyczajowo odbyły się występy i pokazy przygotowane przez młodzież: Wiktoria Fedorczyk przy akompaniamencie Michała Murzy z kl. IV TL wykonała utwór Sanah pt. „Nic dwa razy”, a Wiktoria Święch, uczennica klasy IV TPS utwór na pianinie, a walca, do piosenki Zbigniewa Wodeckiego pt. „Oczarowanie” zaprezentowali: Weronika Bielecka i Filip Sępkowski, Karolina Gołębiewska i Dawid Kumek, Patrycja Kowalska i Dawid Potaś, Maja Łotarska i Tobiasz Mróz, Weronika Deptuła i Przemysław Kossakowski, Weronika Stopka i Błażej Kowalczyk, Julia Ciemerych i Mikołaj Chodyna, Malwina Borkowska i Konrad Szydlik, Klaudia Balińska i Piotr Żmijewski, Wiktoria Fedorczyk i Kacper Fedorczyk. Tego wieczoru odbyły się także wybory Króla i Królowej Balu, którymi zostali Wiktoria Święch i Błażej Kowalczyk. Bal trwał do białego rana i niewątpliwie pozostawił po sobie wiele pięknych chwil.
/KW/

https://www.youtube.com/watch?v=IrAoIDES0Lc&t=7s

489 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na