ggg ggg
ggg ggg

Strefy zieleni i rekreacji w Pułtusku

Od 27.02.2019 r. rozpoczęły się prace realizowane w ramach projektu „Strefy zieleni i rekreacji w Pułtusku”

Zadanie obejmuje zagospodarowanie 6 terenów zieleni w Gminie Pułtusk: bulwary nad głównym kanałem miasta, park Narutowicza, pasaż Klenczona, park przy ul. Widok, park osiedlowy przy ul. Sarbiewskiego i obszar funkcjonalny w Grabówcu.
W pierwszej kolejności prace rozpoczną się w parku osiedlowym przy ul. Sarbiewskiego oraz przy świetlicy wiejskiej w Grabówcu. W ramach zadania zostaną wykonane nasadzenia roślinne, układy komunikacyjne obejmujące nawierzchnię z kostki brukowej oraz nawierzchnię mineralną, zamontowana zostanie również mała architektura – ławki, kosze, stojaki rowerowe, grill i altany.
Na terenie przy ul. Sarbiewskiego zostanie rozebrane istniejące boisko z kostki brukowej ze względu na nieodpowiednią nawierzchnię obiektu sportowego dla dzieci. W tym miejscu zachowana zostanie rezerwa terenu pod boisko do piłki koszykowej z nawierzchnią syntetyczną, zaplanowane do realizacji w 2020 r.
Wykonawcą zadania jest Pułtuskie Konsorcjum w składzie Centrum Ogrodów Grzegorz Czernik, UNI-BUD Tomasz Paradowski oraz KALBUD S.C Piotr Kalinowski, Paweł Kalinowski, Jarosław Kalinowski, Liderem Konsorcjum został Pan Grzegorz Czernik.
Projekt „Strefy zieleni i rekreacji w Pułtusku” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Oś priorytetowa II, Działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego. Typ projektu: Rozwój terenów zieleni w miastach i ich obszarach funkcjonalnych.
Całkowita wartość inwestycji wynosi: 3 999 914,00 zł.
Dofinansowanie: 3 339 926,90 zł (85%).
Środki własne: 399 991,40 (15%).

/Info/

103 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
II Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Łochowa

24 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Kamionnie odbył się po raz drugi turniej tenisa stołowego....

Zamknij