ggg

Strażacy z Radzymina, Zielonki, Kobyłki i Wołomina gasili pożar hali na warszawskim Annopolu

W ubiegły czwartek, 31 stycznia doszło do pożaru gigantycznej hali przemysłowej znajdującej się przy ul. Annopol 3 w Warszawie. Do akcji gaśniczej obok stołecznych strażaków, zadysponowane zostały również jednostki z powiatu wołomińskiego i legionowskiego.

Pożar ogromnej hali o pow. ok. 3 tys. metrów kw., znajdującej się na Annopolu wybuchł w czwartek, 31 stycznia ok. godz. 8:15 rano. Konieczna była ewakuacja ok. stu osób. W wyniku pożaru, część hali zawaliła się.
Początkowo, pożar próbowano opanować siłami straży pożarnej z Warszawy. Gdy siły te okazały się niewystarczające, do akcji włączono jednostki spoza stolicy, w tym JRG Wołomin i Legionowo oraz jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych. Wśród nich znaleźli się m.in. druhowie z jednostek z terenu powiatu wołomińskiego: OSP Radzymin, OSP Kobyłka i OSP Zielonka.
– W dniu 31.01.2019 r. chwilę po godzinie 9:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru hali przy ulicy Annopol 3 w Warszawie. Na miejsce udaliśmy się plutonem „Fabryka”, w skład którego wchodziły ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze z JRG Wołomin, OSP Radzymin, OSP Zielonka i OSP Kobyłka. Po dotarciu na miejsce został nam przydzielony odcinek bojowy, na którym prowadziliśmy działania przez blisko 8 godzin – relacjonują radzymińscy strażacy.
Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany, ale jego skutki jeszcze w poniedziałek odczuwali klienci korzystający z usług operatora T-Mobile. Podczas pożaru ucierpiały m.in. budynki położone w pobliżu hali w tym właśnie centrum danych T-Mobile Polska, co spowodowało problemy w działaniu niektórych systemów tej sieci.

/opr. R.L.; foto: OSP Radzymin/

1 225 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Za ofiarną miłość i najpiękniejszy przykład życia we dwoje!

W czwartek, 24 stycznia 2019 r. w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie, odbyła się wzruszająca uroczystość z...

Zamknij