ggg ggg ggg

Za ofiarną miłość i najpiękniejszy przykład życia we dwoje!

W czwartek, 24 stycznia 2019 r. w Miejskiej Sali Koncertowej im. F. Chopina w Radzyminie, odbyła się wzruszająca uroczystość z okazji wyjątkowych jubileuszy: Złotych, Diamentowych a nawet Żelaznych Godów, które obchodziły Pary Małżeńskie, zamieszkujące miasto i gminę Radzymin.

Oficjalnego otwarcia uroczystości wraz z powitaniem Dostojnych Jubilatów oraz zgromadzonych gości dokonała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radzyminie p. Halina Karasiewicz.
– Dostojni Jubilaci. Minęło 50 lat i więcej od chwili, gdy związaliście się węzłem małżeńskim, przyrzekając sobie: miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że będziecie razem dzielić dobre i złe, wspomagać się wzajemnie w chwilach ciężkich i cieszyć się wspólną radością. Przyrzeczenia dotrzymaliście i od ponad pół wieku razem kroczycie przez życie. Dziś, kiedy zapewne sięgacie myślą wstecz i widzicie owoce Waszego trudu, nie żałujecie tych wspólnie przeżytych lat, bo wiecie, że te wspólne, szczęśliwe lata małżeńskie to symbol wierności i miłości rodzinnej. To dowód wzajemnego zrozumienia przez Was istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład zgody i miłości małżeńskiej dla wszystkich, którzy dzisiaj podobnie jak Wy, decydują się związać węzłem małżeńskim – podkreśliła pani Halina Karasiewicz, dodając:
– W dniu dzisiejszym Państwa rocznica, stała się sprawą wagi państwowej, ponieważ osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat są nagradzane w naszym kraju, na mocy Ustawy z dn. 16 października 1992 r. specjalnym medalem, przyznawanym przez Prezydenta RP. Na żaden medal nie pracuje się tak długo – przeszło 18 250 dni i nocy. Państwo zapracowaliście sobie na ten medal Waszą małżeńską codziennością, pracowitością i trudem – mówiła kierownik USC, składając Dostojnym Jubilatom wyrazy uznania oraz płynące z głębi serca życzenia.
Serdeczności pod adresem Szczęśliwie Zakochanych Par Małżeńskich nie szczędził również wiceburmistrz Radzymina Krzysztof Dobrzyniecki, który dekorując Małżonków z 50-letnim stażem Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, powiedział:
– Państwo są naprawdę wzorem dla młodych ludzi do naśladowania, a ten medal, to wyraz wdzięczności, szacunku i uznania, bo w czasach kryzysu związków małżeńskich, kiedy wiele par się rozwodzi – Wy, Państwo stanowicie ten trzon, który pokazuje, że mimo różnych kolei losu dalej można przeżyć ze sobą w zgodzie i miłości przez pół wieku i więcej. To jest bardzo długi okres czasu. Wszystkim Państwu gratuluję tej zgody i miłości, która doprowadziła Was dzisiaj tutaj. Jesteście chlubą dla młodych mieszkańców Radzymina. Składam Państwu najserdeczniejsze życzenia, życząc wielu kolejnych lat w zgodzie i miłości.
(Warto w tym miejscu podkreślić, że tego dnia medalami uhonorowano 16 par małżeńskich, które obchodziły Złote Gody, czyli jubileusz 50-lecia małżeństwa. Wśród tegorocznych Jubilatów znalazło się także 7 par, które świętowały 60-lecie małżeństwa, a nawet jedna para z 65-letnim stażem małżeńskim).
W dalszej części uroczystości jubileuszowej, wiceburmistrz Krzysztof Dobrzyniecki wraz z Panią kierownik Haliną Karasiewicz, wręczyli wszystkim Jubilatom pamiątkowe dyplomy gratulacyjne, kwiaty oraz stylowe filiżanki z herbem Radzymina.
Zwieńczenie wzruszającej gali, stanowiła część artystyczna. Jubilaci i goście zgromadzeni w Miejskiej Sali Koncertowej mogli wysłuchać okolicznościowego koncertu nastrojowych piosenek i pieśni sprzed lat, który przygotował zespół „Nadzieja” pod kierunkiem p. Urszuli Bartosiak. (Godne odnotowania, że zespół wokalno-kostiumowy „Nadzieja”, to nowa formacja na naszej lokalnej scenie, która powstała 14 lutego 2018 r. i działa przy Instytucie Tradycji Narodowej).
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do foyer na słodki poczęstunek i symboliczną lampkę szampana.
W imieniu redakcji, przyłączamy się do jak najserdeczniejszych życzeń dla naszych Wspaniałych Jubilatów:
Niech nadchodzące dni, miesiące, lata będą dla Państwa pełne optymizmu i uśmiechu. Niech upływają w spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny. I niech zdrowie zawsze Wam dopisuje, abyście w szczęściu i dobrej formie doczekali kolejnych jubileuszy. Wszystkiego Najlepszego!
(Na zakończenie dodajmy, iż obszerny reportaż z uroczystości można obejrzeć na kanałach internetowych: Gmina Radzymin oraz TV Radzymin na platformie YouTube).
/opr. R. S. Lewandowski,
foto: Zbigniew Pachulski, rl/

2 647 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Trwają prace nad projektem nowej oczyszczalni ścieków w Gminie Tłuszcz!

29 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tłuszczu odbyło się spotkanie dotyczące przedstawienia kilku koncepcji budowy nowej oczyszczalni ścieków...

Zamknij