ggg ggg

Strażackie święto w cieniu epidemii

Tegoroczne uroczystości z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie z uwagi na epidemię koronawirusa miały skromniejszy niż zazwyczaj charakter.

W tym roku, apel z okazji Dnia Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Wołominie miał kameralny charakter i odbył się bez udziału gości.
Uroczystość zorganizowano na placu koszarowym JRG w poniedziałek, 4 maja o godz. 13:00.
Obchody zainaugurowało złożenie meldunku przez Dowódcę Uroczystości mł. bryg. Kamila Haczkura, który odebrał Komendant Powiatowy PSP w Wołominie bryg. Andrzej Wysocki.
Po podniesieniu Flagi Państwowej i chóralnym odśpiewaniu Hymnu Państwowego nastąpiło odczytanie listu okolicznościowego Prezydenta RP Andrzeja Dudy z życzeniami z okazji Dnia Strażaka 2020.
Kolejnym punktem apelu było odczytanie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe w korpusach: oficerskim, aspirantów, podoficerskim i szeregowców. W tym roku w korpusie oficerskim nadane zostały 2 awanse; podobnie było w korpusie aspirantów (2 awansowanych); w korpusie podoficerskim nadano 16 awansów, a w korpusie strażaków 5 awansów. Ponadto, dwóch strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Wołominie otrzymało promocję na stopień młodszego kapitana. (Wszystkim awansowanym gratulujemy).
Po odczytaniu aktów mianowania Komendant Powiatowy PSP w Wołominie bryg. Andrzej Wysocki przekazał wyrazy podziękowania strażakom z JRG Wołomin za ofiarną służbę pełnioną często z narażeniem własnego zdrowia a nawet życia, a także złożył funkcjonariuszom życzenia zdrowia i bezpieczeństwa podczas podejmowanych interwencji oraz spokoju dla rodzin strażaków.
Szczególnym momentem tegorocznego apelu było uroczyste ślubowanie, które w obecności pocztu sztandarowego i strażaków złożył nowo przyjęty do służby stażysta Kamil Walendziewski.
Na zakończenie tegorocznych obchodów, Dowódca Uroczystości mł. bryg. Kamil Haczkur złożył Komendantowi Powiatowemu PSP meldunek kończący, a następnie wydał rozkaz odprowadzenia Pocztu Sztandarowego Komendy Powiatowej PSP w Wołominie.

/opr. kpt. Daniel Kwiatkowski, R.L.;
foto: bryg. Marcin Żwirkowski/

74 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Tragiczny pożar w Łosiu

W ubiegły poniedziałek, 18 maja przed godz. 04:00 rano, strażacy zostali powiadomieni o pożarze drewnianego domku letniskowego we wsi Łosie...

Zamknij