ggg
ggg ggg

Sto awansów dla Funkcjonariuszy KPP Wołomin z okazji 99. rocznicy powołania Policji Państwowej

We wtorek, 17 lipca w wołomińskiej „Fabryczce”, odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Gościem honorowym uroczystości był Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, który w asyście Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie podinsp. dr Marka Ujazdy, wręczył funkcjonariuszom odznaczenia państwowe i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Awanse na wyższy stopień policyjny, otrzymało łącznie 100 funkcjonariuszy z jednostek i komórek organizacyjnych wołomińskiej Komendy, z czego: w korpusie oficerów awansowało 7 policjantów, w korpusie aspirantów 50 policjantów, w korpusie podoficerów 43 policjantów. Odznaczeniami państwowymi wyróżniono 1 funkcjonariusza, który otrzymał srebrny medal za długoletnia służbę.
Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Komendy Stołecznej Policji mł. insp. Mirosław Bednarski oraz V-ce Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów podinsp. Marek Osiejewski wręczyli policjantom i obecnym na uroczystości Święta Policji w Wołominie medale i oznaczenia XXV-lecia Zarządu Głównego NSZZ Policjantów. Odznaczenia otrzymali, m.in.: komisarz Edyta Szczerba – Naczelnik Wydziału Ogólnego KPP Wołomin, Komendant Powiatowy PSP w Wołominie mł. Bryg. Andrzej Wysocki oraz płk Zbigniew Lewandowski z WITU w Zielonce.
Oczywiście, nie zabrakło także wyróżnień i nagród przekazanych przez przedstawicieli lokalnych władz samorządowych policjantom, którzy mieli największy wpływ na poprawę bezpieczeństwa lokalnej społeczności na terenie miast i gmin powiatu wołomińskiego.
W uroczystościach, obok Komendanta Stołecznego i Komendanta Powiatowego udział wzięli również, m.in.: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie mł. insp. Leszek Czaplicki, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wołominie mł. insp. Jerzy Sztuc, wicestarosta wołomiński Adam Łossan, przedstawiciele Rady Powiatu, w tym: Paweł Solis i Sławomir Pisarczyk oraz burmistrzowie, wójtowie i przedstawicie lokalnych władz samorządowych z: Kobyłki, Zielonki, Ząbek, Radzymina, Marek, Tłuszcza, Dąbrówki, Klembowa, Jadowa i Poświętnego.
Tego dnia wspólnie z policjantami świętowali także przedstawiciele wołomińskiej Prokuratury – p. Elżbieta Gromek-Kukuryk oraz Sądu – p. Mariusz Matusik, KP PSP w Wołominie, Szpitala Powiatowego, MDK Wołomin, Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie na czele z p. Jolantą Boguszewską – Kolatorską, policyjni emeryci, Komendanci Straży Miejskiej z Wołomina i Ząbek, przedstawiciele Straży Granicznej, Wojska Polskiego, Zarządu Głównego i Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, Duchowieństwa oraz przedstawiciele firm i przedsiębiorstw współpracujących na co dzień z Policją.
Komendant Powiatowy Policji w Wołominie podinspektor dr Marek Ujazda podczas swojego przemówienia podkreślił, że policjanci są przeważnie w samym centrum wydarzeń.
– Są tam po to, by bronić człowieka, by wspierać, by strzec prawa, by chronić. Dobrze, że w tej całorocznej, niełatwej pracy policjanta, jest taki jeden dzień, w którym to my możemy się poczuć najważniejsi, dumni, kiedy to my i nasza służba może być w centrum uwagi. To pozwala nam naładować baterię, wzmocnić się, upewnić, że jesteśmy we właściwym miejscu w życiu. (Jak zaznaczył podinsp. Ujazda, ten dzień to szczególny moment dla policjantów KPP Wołomin, bo mogą na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu i poczuć najważniejszymi. To poczucie zadowolenia potęguje fakt, że w tym dniu towarzyszą im szczególne osoby, takie jak Komendant Stołeczny Policji, którego obecność „jest dowodem uznania i poparcia naszych działań” a awanse, nagrody i wyróżnienia otrzymane z jego rąk szczególnie wzmacniają tę radość). Podinspektor Marek Ujazda nawiązał też do obchodzonego w bieżącym roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz szczególnej roli policjantów, walczących za niepodległą ojczyznę. Gospodarz uroczystości na zakończenie wystąpienia życzył policjantkom, policjantom i pracownikom cywilnym przede wszystkim, aby służba, którą pełnią nie była nigdy ciężarem, a jej wypełnianie przyniosło radość i poczucie satysfakcji. -Niech w pełnieniu tej niełatwej służby towarzyszy Wam wsparcie waszych rodzin – podkreślił podinspektor Ujazda jednocześnie życząc, by społeczeństwo z szacunkiem odnosiło się do pracy, którą na co dzień wykonują Policjanci.
Życzenia i podziękowanie dla funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Wołominie przekazał także Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej, który podziękował za dotychczasową służbę i pracę, za wysiłek w realizowaniu codziennych zadań, pochwalił też funkcjonariuszy za wkład, jaki wnieśli szczególnie policjanci z jednostki z Wołomina w walce z przestępczością narkotykową. Wszystkim funkcjonariuszom życzył dalszych sukcesów zawodowych oraz pomyślności w życiu osobistym i wytrwałości w realizacji życiowych planów. Na koniec uroczystości Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej uhonorowany został pamiątkowym „TABLO” przez Zarząd Koła NSZZ Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Wołominie. Okolicznościowy prezent odebrał z rąk przewodniczącego Koła podkom. Rafała Łaszanowskiego w asyście Komendanta Powiatowego podinsp. dr Marka Ujazdy.
Po licznych gratulacjach i podziękowaniach obchody Święta Policji wołomińskiej Komendy zakończyły się skromnym poczęstunkiem. W imieniu KPP Wołomin składamy serdeczne podziękowania: Starostwu Wołomińskiemu oraz dyrekcji i pracownikom Powiatowego Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie za pomoc i zaangażowanie podczas przygotowania uroczystości Święta Policji.
W imieniu redakcji „Kuriera W” przyłączamy się do gratulacji dla awansowanych i odznaczonych a wszystkim Funkcjonariuszom KPP Wołomin, życzymy wytrwałości w służbie i satysfakcji z wykonywanego zawodu.

/opr. KW; TS/

 

 

 

2 899 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Informacja prasowa KPP Węgrów

Święto Policji w Węgrowie W miniony piątek (20.07), podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Węgrowie, funkcjonariusze uczcili 99 rocznicę utworzenia...

Zamknij