ggg ggg
ggg ggg

Informacja prasowa KPP Węgrów

Święto Policji w Węgrowie


W miniony piątek (20.07), podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Węgrowie, funkcjonariusze uczcili 99 rocznicę utworzenia Policji Państwowej. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w Bazylice mniejszej w Węgrowie a następnie zostały wręczone akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Uroczystości z udziałem Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie, władz państwowych, samorządowych, przedstawicieli służb mundurowych oraz dyrektorów węgrowskich urzędów i instytucji rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice Mniejszej, koncelebrowaną przez Ks. Biskupa Antoniego Dydycza. Dalsza cześć uroczystości, w której wręczone zostały akty mianowania na wyższe stopnie służbowe odbyła się na placu Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula przed wręczeniem aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne wygłosił przemówienie, w którym podkreślił specyfikę służby policyjnej, która jest trudna i zarazem pełna wyzwań. Komendant podkreślił, że węgrowska Policja efektywnie współpracuje z organami administracji rządowej, samorządowej, innymi organizacjami i instytucjami. Komendant Styrczula podziękował przedstawicielom samorządu lokalnego za przychylny stosunek do Policji, za nieustającą pomoc i wspieranie naszych działań.

Podczas tegorocznych obchodów Święta Policji na wyższy stopień służbowy awansowano 39 policjantów, pełniących służbę na terenie miasta Węgrowa i Łochowa oraz gmin powiatu węgrowskiego. Akty mianowania wręczał Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie mł. insp. Andrzej Styrczula w towarzystwie Wicemarszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Pani Marii Koc.

mł. asp. Anna Maliszewska
Foto: D. Szczepanik

331 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:

Zamknij