ggg ggg

Starosta Adam Lubiak z wizytą w OSP Dobczyn

W miniony piątek, 12 lutego starosta Adam Lubiak wspólnie z przedstawicielami Rady oraz Zarządu Powiatu Wołomińskiego uczestniczył w uroczystości symbolicznego przekazania nowego wozu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Dobczyn (gm. Klembów).

Nowoczesny, średni samochód ratowniczo-gaśniczy MAN trafił na wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobczynie w ostatnich dniach 2020 roku i obecnie jest już w czynnej służbie.
W ubiegły piątek, jednostkę odwiedziła delegacja władz powiatu wołomińskiego na czele ze starostą Adamem Lubiakiem. W obecności wójta Klembowa Rafała Mathiaka i przedstawicieli KP PSP Wołomin dopełniono kameralnej ceremonii symbolicznego przekazania wozu.
„Zakup sprzętu nie mógłby się odbyć bez wsparcia wielu instytucji rządowych i samorządowych. Tylko
w 2020 roku Ochotnicze Straże Pożarne z terenu naszego powiatu otrzymały ponad 2 mln złotych na zakup nowoczesnego sprzętu i wyposażenia, w tym 5 wozów ratowniczo-gaśniczych ze środków NFOŚiGW oraz MSWiA. Serdecznie dziękuję organizatorom spotkania – Gminie Klembów i OSP w Dobczynie za zaproszenie” – podsumował tuż po spotkaniu starosta Adam Lubiak na swoim profilu na FB.
Wartość całkowita zakupu samochodu z wyposażeniem wyniosła 830 250 zł. Montaż finansowy zadania to dotacje od różnych instytucji oraz środki własne i ostatecznie wyglądał następująco: Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: 280 000,00 zł;
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji: 160 000,00 zł;
Województwo Mazowieckie: 100 000,00 zł;

Środki własne Gminy Klembów: 270 250,00 zł;
Środki własne OSP: 20 000,00 zł.

/opr. KW/

63 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Szkoła Podstawowa w Załubicach zawiesza zajęcia stacjonarne z powodu koronawirusa!

Jak poinformował UMiG Radzymin, uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Starych Załubicach, od wtorku 16 lutego...

Zamknij