ggg ggg
ggg ggg

Stanisław Szabłowski uhonorowany „Medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości” za działalność społeczną i samorządową

31 stycznia 2019 r. podczas IV Sesji Rady Powiatu Ostrowskiego Stanisław Szabłowski z Wąsewa otrzymał Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości przyznany przez Prezesa Rady Ministrów RP.

W minioną środę w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się IV Sesja Rady Powiatu. Po otwarciu sesji przez Przewodniczącą Rady Powiatu Dorotę Subdę odbyła się wyjątkowa podniosła uroczystość uhonorowania społecznika, działacza podziemnych struktur „Solidarności” oraz wieloletniego wójta Gminy Wąsewo – Stanisława Szabłowskiego.
Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości przyznany przez Prezesa Rady Ministrów RP wręczył Stanisławowi Szabłowskiemu dyrektor Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Marcin Grabowski. Jak podkreślał w naszym regionie ustanowiono tylko 60 takich wyróżnień. „Dzięki takiej postawie jak Pana możemy dziś żyć w wolnej Polsce” – zwracał się do wyróżnionego Medalem. Następnie Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek wraz z Przewodniczącą Rady Powiatu Dorotą Subdą przekazali na ręce Pana Stanisława list gratulacyjny i grawerton. W treści listu podkreślono zasługi w działalności społecznej i zawodowej na rzecz lokalnego samorządu – przez 4 kadencje pełnił funkcję wójta oraz niezłomną postawę w okresie komunizmu, jako działacza podziemnych struktur „Solidarności”.
W imieniu Wójta Gminy Wąsewo Rafała Kowalczyka, gratulacje i kwiaty złożyli: przewodniczący Rady Gminy Wąsewo Grzegorz Jaworski oraz sekretarz Barbara Trojanowska.
Stanisław Szabłowski podziękował za tak zaszczytne wyróżnienie i za to, że został zauważony w tak szczególnym roku obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę: „Warto żyć i przeżywać takie chwile”. Na ręce Starosty Ostrowskiego Zbigniewa Chrupka i Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej Jerzego Bauera złożył również podziękowania, że znaleźli się ludzie wśród mieszkańców, „…osoby, które wskazały, że istnieje taki Stanisław Szabłowski”. Wspominając swoją drogę życiową i działalność podkreślał, że ogromny wpływ miała praca zespołowa.
Na zakończenie mówił: „Wzruszająca uroczystość, szczególny medal, ale też i to spotkanie, które dla mnie jest wyjątkowe, szczególne”.
/Janina Czerwińska/

750 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ewa Kowalska dołączyła do Rady Miejskiej w Radzyminie

Podczas czwartej sesji Rady Miejskiej w Radzyminie, która odbyła się w poniedziałek, 28 stycznia ślubowanie złożyła Ewa Kowalska, która tym...

Zamknij