ggg ggg
ggg ggg

Ewa Kowalska dołączyła do Rady Miejskiej w Radzyminie

Podczas czwartej sesji Rady Miejskiej w Radzyminie, która odbyła się w poniedziałek, 28 stycznia ślubowanie złożyła Ewa Kowalska, która tym samym objęła mandat radnej okręgu IV.

Radna Ewa Kowalska (Radzymin Nowe Pokolenie), zajęła miejsce Radosława Matery, który w wyniku jesiennych wyborów samorządowych został wybrany do Rady Miejskiej w Radzyminie (zdobywając 149 głosów), ale z powodów osobistych złożył pisemne zrzeczenie się mandatu radnego.
W dn. 9 stycznia br. opublikowane zostało Obwieszczenie nr DWW-773-37/18 Komisarza Wyborczego w Warszawie III z dnia 18 grudnia 2018r. w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Radosława Matery.
W związku z tym, zgodnie z przepisami, mandat radnego przeszedł na kolejną osobę startującą w wyborach 2018 r. z listy Radzymin Nowe Pokolenie, która zdobyła największą liczbę głosów. Okazała się nią pani Ewa Kowalska, która w jesiennych wyborach uzyskała 67 głosów. Warunkiem objęcia mandatu radnej było złożenie ślubowania, co jak wspomniano nastąpiło na ostatniej sesji.
Warto w tym miejscu przypomnieć, iż Ewa Kowalska (40 l.), jest rodowitą radzyminianką, matką wychowującą dziecko i właścicielką własnej firmy kosmetycznej. Posiada wykształcenie średnie techniczne. „Jako radna, chciałabym wspierać obecne władze, zarówno w dalszych projektach związanych z oświatą i organizacją czasu wolnego mieszkańców, jak również w poprawie jakości życia przez lepszą organizację przestrzeni miejskiej i uczynienie jej bardziej przyjazną w codziennym życiu nas wszystkich.” – czytamy w treści ulotki wyborczej p. Ewy Kowalskiej, w której wskazała także swoje priorytety jako radnej, a wśród nich: uzyskanie jednozmianowości w szkołach gminnych; zwiększenie ilości miejsc parkingowych w mieście; zwiększenie dostępu do zajęć w czasie wolnym dla dzieci i młodzieży; zbudowanie dużego obiektu rekreacyjnego dla mieszkańców gminy ; rozwój sieci wodno-kanalizacyjnej na terenach wiejskich.
Nowej pani radnej gratulujemy objęcia mandatu, trzymamy kciuki za spełnienie wszystkich przedstawionych celów i życzymy satysfakcji z pracy samorządowej.

/R.L., foto: J. Góral/

678 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Strażacy z Radzymina, Zielonki, Kobyłki i Wołomina gasili pożar hali na warszawskim Annopolu

W ubiegły czwartek, 31 stycznia doszło do pożaru gigantycznej hali przemysłowej znajdującej się przy ul. Annopol 3 w Warszawie. Do...

Zamknij