ggg ggg
ggg ggg

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

16 grudnia 2018 r. w Ostrowi Mazowieckiej już po raz dwadziesty ósmy osiem razy z najmłodszymi mieszkańcami miasta spotkał się Św. Mikołaj.

W hali ostrowskiego MOSiR przy ul. Trębickiego 10, na doroczne już 28 spotkanie ze świętym Mikołajem dzieci zaprosili organizatorzy tj.: Miejski Dom Kultury w Ostrowi Mazowieckiej, Urząd Miasta Ostrów Mazowiecka, MOSiR Ostrów Mazowiecka. Na coroczne Spotkanie ze Świętym Mikołajem 16 grudnia 2018 r. przygotowano 2500 paczek, które w tym dniu trafiły do zachwyconych dzieci. Imprezę otworzył burmistrz Jerzy Bauer, a następnie na scenie rozpoczęły się występy. Był występ iluzjonisty, animacje i zabawy przygotowane dla najmłodszych. Każdy chętny mógł obok sceny lub pod sceną zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze Świętym Mikołajem. Paczki i upominki ze słodyczami przygotowano dla 2500 uczestników spotkania. Otrzymały je wszystkie dzieci do 13 roku życia (wcześniej otrzymywały specjalny bilecik), a dzieci powyżej 6 roku życia poproszono o posiadanie legitymacji szkolnej. Spotkania ze Świętym Mikołajem cieszą się tak wielka popularnością, że organizatorzy pomyśleli o tym, aby wszystkie dzieci mogły otrzymać upominek. W poprzednich latach sytuacja bywała dość trudna z powodu zbyt dużej ilości chętnych. Obecnie Mikołajowi we wręczaniem paczek i zabawie z dziećmi pomagali pomocnicy Św. Mikołaja.
Dodatkową atrakcją był Jarmark Świąteczny, na którym rodzicie bawiących się dzieci mogli nabyć produkty i ozdoby świąteczne.
Wydarzenie mogło odbyć się dzięki wielkiemu zaangażowaniu organizatorów oraz udziałowi miejscowych sponsorów.
/oprac. K.W. foto MDK /

277 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wigilia Miejska w Wołominie

16 grudnia 2018 r. po raz kolejny odbyła się na Placu 3 Maja w Wołominie Wigilia Miejska zorganizowana przez samorząd...

Zamknij