ggg ggg
ggg ggg

Wigilia Miejska w Wołominie

16 grudnia 2018 r. po raz kolejny odbyła się na Placu 3 Maja w Wołominie Wigilia Miejska zorganizowana przez samorząd miasta i gminy Wołomin oraz burmistrz Elżbietę Radwan.

Wigilia Miejska na Placu 3 Maja wrosła już w tradycję Wołomina. Mieszkańcy miasta i gminy z ochota przybywają w grudniowy dzień, aby wspólnie podzielić się opłatkiem i życzeniami oraz spędzić wspólnie czas zanurzając się w świątecznej atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Jest to okazja do celebrowania wspólnie z przyjaciółmi, sąsiadami i znajomymi najbardziej rodzinnych świąt w roku. W bieżącym roku 16 grudnia rozpoczęto świętowanie od godz. 16.00. Uczestnicy, licznie przybyli wysłuchali koncertu chóru szkolnego, chóru Cantus Cordis i chóru Sentito. W trakcie odbywały się również konkursy przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców, zachwyconych otrzymywanymi nagrodami. Po godzinie 17:00 zaproszono wszystkich do wspólnej wieczerzy. Nie zabrakło typowo wigilijnych przysmaków, radosnego kolędowania oraz łamania się opłatkiem. Podziękowano również wołomińskim przedsiębiorcom, stowarzyszeniom, grupom oraz instytucjom, które włączyły się do wspólnej organizacji Wigilii Miejskiej. Tradycyjnie również, jak co roku harcerze podzielili się ze wszystkimi chętnymi światełkiem betlejemskim, które tego wieczoru trafiło do wołomińskich domów, jako symbol ciepła, miłości, pokoju i nadziei.
Wigilia Miejska to był piękny dar dla mieszkańców z okazji świąt oraz wspaniała okazja do integracji.

/KW/

455 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Uczniowie I LO PUL wzięli udział w IV Biegu Nocy Listopadowej

W sobotę, 1 grudnia na poligonie WAT-u w Warszawie odbył się IV Bieg Nocy Listopadowej. Tradycyjnie wzięła udział społeczność szkolna...

Zamknij