ggg ggg

Spotkanie z dietetykiem w Klubie „Senior+”

5 sierpnia 2019 roku w Klubie ,,Senior+” w Małkini Górnej odbyło się spotkanie przybliżające członkiniom klubu problem osteoporozy. Pani dietetyk objaśniła czym jest osteoporoza, jakie są jej objawy i czynniki ryzyka oraz sposoby zapobiegania.

Choroba ta przez wiele lat pozostaje bezobjawowa, zwana jest „cichym złodziejem kości”, okrada organizm przez wiele lat i pozostaje w ukryciu, tak długo dopóki ubytki nie będą tak duże, aż kości nie będą w stanie wytrzymać normalnych nacisków. Choroba ta jest trzecią – po chorobach układu krążenia i nowotworach – przyczyną zgonów u osób dorosłych. WHO zalicza ją do głównych chorób cywilizacyjnych XXI w.
W profilaktyce osteoporozy bardzo ważna jest dieta, która może nas uchronić przed chorobą, dlatego podczas spotkania, Panie wzięły udział w warsztatach kulinarnych, podczas których przyrządzone zostały potrawy zwierające składniki niezbędne dla utrzymania prawidłowej struktury kostnej m.in. wapnia, boru, magnezu i witaminy D. Okazało się, że te potrawy są nie tylko smaczne, lecz również bardzo łatwe w wykonaniu, a były to placki z cukinii, koktajl mleczny z bananem i orzechami, pasta z awokado oraz ciasteczka owsiane.
/Info/

406 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę przeszła przez gminę Andrzejewo

W dniu 1 sierpnia 2019 r. po raz kolejny przez naszą gminę oraz teren parafii Andrzejewo przechodziła 35. Piesza Pielgrzymka...

Zamknij