ggg ggg

Spotkanie Opłatkowo – Noworoczne

Poseł Henryk Kowalczyk oraz Prawo i Sprawiedliwość Powiatu Pułtuskiego zaprosiło przedstawicieli PiS, sympatyków oraz osoby zaprzyjaźnione i współpracujące na doroczne spotkanie opłatkowo – noworoczne 6 stycznia 2020 r., aby wspólnie celebrować okres świąteczny, podzielić się opłatkiem i dobrym słowem.


W gościnnych progach Domu Polonii w Pułtusku zebrało się grono osób, aby podsumować mijający okres i przy wigilijnych potrawach raz jeszcze zaśpiewać kolędy i złożyć sobie najlepsze życzenia.
Zebranych przywitał na progu Nowego Roku dyrektor Domu Polonii Michał Kisiel przytaczając słowa św. Teresy z Kalkuty o Bożym Narodzeniu. Złożył życzenia zdrowi i wszelkiej pomyślności. Następnie głos zabrał poseł Henryk Kowalczyk. Mówił o święcie Trzech Króli i spotkaniu się w Orszaku Trzech Króli 6 stycznia osób o podobnych ideałach i wspólnych wartościach. Podkreślał, że okres ten skłania do refleksji i do podsumowań minionego okresu oraz 2019 roku. Podziękował za ogromne wsparcie w wyborach do sejmu oraz zwrócił uwagę na nadchodzące w 2020 r. Złożył również życzenia wszystkim obecnym mówiąc m.in.: „aby Jezus, który narodził się przed kilkoma dniami otworzył serca na potrzeby bliźnich i abyśmy teraz mieli serca otwarte na potrzeby innych, jako samorządowcy”. Orędzie noworoczne, modlitwę i poświęcenie opłatka dokonał ks. dziekan Wiesław Kosek. Następnie wysłuchano pięknego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu wokalisty, barda, Bartona, człowieka odznaczonego za „Zasługi dla kultury” oraz medalem „Pro Patria”, kompozytora i dyrektora artystycznego – Wojciecha Bardowskiego. Rozpoczął od kolędy łacińskiej, poprzez swoje dzieło, czyli „Pastorałkę z Siennowa”, aby tez zaprezentować piękny utwór „Nie było miejsca dla Ciebie”, aby zakończyć „mizerna, cicha” i „Bóg się rodzi”. Podziękowano za kolędy oklaskami, a potem przyszedł czas na życzenia, dzielenie się opłatkiem i atmosferę świat przy wigilijnych potrawach i rozmowach.
/Janina Czerwińska/

705 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Finał WOŚP w Kołodziążu, czyli jak można na 1 dzień zostać Wójtem Gminy Sadowne

28. finał WOŚP w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kołodziążu w gminie Sadowne przebiegał atrakcyjnie i zakończył się kolejnym rekordem zbiórki....

Zamknij