ggg ggg

Finał WOŚP w Kołodziążu, czyli jak można na 1 dzień zostać Wójtem Gminy Sadowne

28. finał WOŚP w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Kołodziążu w gminie Sadowne przebiegał atrakcyjnie i zakończył się kolejnym rekordem zbiórki.

Już od rana 12 stycznia 2020 r. wolontariusze z puszkami prowadzili zbiórkę pieniędzy przed kaplicą w Kołodziążu, kościołami: w Sadownem, Prostyni i Stoczku. Puszki były również wystawione w sklepach na terenie gminy Sadowne. Od godz. 15:00 organizatorzy: Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kołodziążu i Przyszkolne Stowarzyszenie „Wszyscy Razem” przygotowali m.in.: zabawę taneczną z zespołem „Sami Swoi” (wstęp: dorośli – 5 zł, a dzieci – 2 zł), bufet z przysmakami i wypiekami, sklepik z drobiazgami pochodzącymi od Darczyńców oraz licytację gadżetów WOŚP i rzeczy pochodzących od Darczyńców. Niewątpliwą atrakcją okazało się wylicytowanie Zaświadczenia, które upoważniało do pełnienia funkcji honorowej Wójta Gminy Sadowne przez jeden dzień. Wójt Waldemar Cyran od kilku lat przeznacza swoje stanowisko na licytację i w bieżącym roku stanowisko wójta za kwotę 1000 zł wylicytowali bracia Dawid i Dominik Ogonowscy z Bojewa, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka w Kołodziążu. Trzeba nadmienić, że obaj bracia podczas ubiegłorocznego finału WOŚP również licytację i stanowisko wójta wygrali.
Licytację poprowadziła Monika Tyszka z zespołu „Sami Swoi”.
O godz. 20.00 – rozbłysło „Światełko do nieba”, a w sztabie WOŚP w Kołodziążu rozpoczęto liczenie zebranych pieniędzy. Wg wstępnych wiadomości z niedzieli wieczorem zebrano ok. 19.800 zł. Wszystko wskazuje, że będzie kolejny rekord.
/oprac. J.Cz./

376 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
WOŚP Ostrówek 2020

W Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Ostrówku znów zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, tym razem jubileuszowo. Świętowaliśmy bowiem 25-...

Zamknij