ggg ggg ggg

Sportowo, Świątecznie, Rodzinnie i Bezpiecznie…

W niedzielę, 21 grudnia w Teodorowie (gm. Dąbrówka), odbyła się impreza plenerowa „Błyśnij z nami odblaskami”, zorganizowana przez aktywnych mieszkańców Teodorowa i Sokołówka we współpracy z firmą DB Schenker.

600
Motywem przewodnim było zwiększenie świadomości uczestników drogi o informacje związane z zastosowaniem elementów odblaskowych oraz omówienie sytuacji kryzysowych, które mogą się przydarzyć każdemu z nas.
(Warto nadmienić, że obowiązująca już zmiana przepisów w ruchu drogowym obliguje niezmotoryzowanych do używania odblasków w terenie niezabudowanym po zmierzchu).
Każdy z uczestników „szkolenia” otrzymał zatem elementy odblaskowe, zarówno atrakcyjne jak i spełniające swoją funkcję ochronną.
Na najmłodszych czekały ponadto wspaniałe atrakcje z Panią Animator – Kasią Łapińską-Małkiewicz. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, modelowaniu niespodzianek z balonów, tworzeniu baniek, były nawet arcytrudne zagadki. (Dość wspomnieć, że Pani Kasia aktywnie uprawia sport, ma wykształcenie z zakresu Ochrony Środowiska, doskonaląc się i edukując jednocześnie w pracy z dziećmi. Istny wulkan energii :).

 

601
Po części informacyjnej odbył się Bieg z akcentem świątecznym. Dzieci i dorośli pokonali wspólnie dystans około kilometra przebrani w różne ciekawe stroje, wśród których przeważały czerwone czapki św. Mikołaja. Wśród uczestników Biegu rozlosowano wiele pamiątkowych nagród.
Obecny na imprezie nowy wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski, jako aktywny sportowo młody człowiek doskonale się zintegrował z pomysłowymi organizatorami imprezy i dopingował biorących udział w Biegu.

 

602
Organizatorzy zadbali także o ognisko, aby się ogrzać oraz zapewnili drobny poczęstunek – gorącą herbatę i słodkości. Po zakończonym Biegu wójt Radosław Korzeniewski złożył wszystkim świąteczne życzenia, podziękował organizatorom za wspaniałą imprezę integracyjną podkreślając, że była to w pełni oddolna inicjatywa. Następnie zgromadzeni wokół ogniska mieszkańcy wspólnie zaśpiewali kolędę.
W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy firmie DB Schenker i Panu Romanowi Kraszewskiemu za pomoc w organizacji imprezy, firmie ROXER za materiały ostrzegawcze, Hurtowni Spożywczej „Serek” za poczęstunek oraz wszystkim mieszkańcom, którzy zgłaszają chęć pomocy w podejmowanych przez nas inicjatywach.
/Kasia Łapińska-Małkiewicz, R.L./

 

 

603

605

2 744 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
Przeczytaj poprzedni wpis:
Na spotkaniu wigilijnym w Słupnie…

Pierwsze spotkanie opłatkowe mieszkańców z nowym burmistrzem Krzysztofem Chacińskim i jego małżonką, w najstarszym w gminie Radzymin wiejskim Kole Emerytów...

Zamknij