ggg ggg ggg

Spektakl „Artyści na szlaku” w Domu Polonii w Pułtusku

Pod koniec września miłośnicy teatru oraz stali bywalcy spektakli przygotowanych przez Krakowski Teatr Komedia w ramach projektu realizowanego z okazji obchodów stulecia odzyskania niepodległości, mieli okazje obejrzeć w Sali Maneż Zamku – Domu Polonii w Pułtusku kolejne wyjątkowe przedstawienie.

Spektakl Krakowskiego Teatru Komedia „Artyści na szlaku” odbył się 27 września 2019 r. wieczorem w Sali Maneż w Domu Polonii w Pułtusku. Wstęp był jak zawsze wolny i gorąco należy zachęcać mieszkańców Pułtuska i ościennych miejscowości do udziału w tych niewątpliwie perełkach teatralnych. Spektakl przedstawili artyści Krakowskiego Teatru Komedia w składzie: ANETA GIERAT, JOANNA JUCHA, JAKUB REIZER, ADRIAN GAWLIK. Reżyseria, scenariusz: MATEUSZ DEWERA. „Artyści na szlaku” – to historia wojsk Generała Władysława Andersa przedstawiona oczyma Artystów, przemierzających szlak od Lwowa do… Londynu! Było podniośle, wesoło a przede wszystkim patriotycznie.
Teksty mówione przeplatane scenkami satyrycznymi i piosenkami z okresu przedwojennego i wojennego. „100 LAT RADOŚCI Z NIEPODLEGŁOŚCI” w ramach, których mamy możliwość obejrzenia coraz to nowych spektakli teatralnych zachwycają. Perfekcyjnie przedstawione emocje związane z niewątpliwie trudnym życiem dla polskich artystów na szlaku bojowym, czyli radość, śmiech, strach, smutek, wzruszenie, zniechęcenie, ale zawsze w tle nadzieja i radość, że są potrzebni i gorąco witani przez Polaków, wojsko polskie. Każda scenka toczyła się w innym miejscu i w innej scenerii oraz miała inny ładunek emocjonalny, co podkreślały łączące je piosenki. W spektaklu nie tylko ważne są słowa i muzyka, ale też wspaniały pomysł włączenia grafiki malowanej piaskiem i uwiecznionej na ekranie, które z zapartym tchem oglądamy podczas całego spektaklu. O wykonawcach również trzeba powiedzieć jak największe słowa uznania. Był to spektakl niezwykły zarówno pod względem artystycznym, jak i przekazu patriotycznego. Za ten projekt i możliwość jego zaistnienia w Pułtusku należy również podziękować Michałowi Kisielowi dyrektorowi Zamku – Domu Polonii. To był już (jak informowali artyści) 50 spektakl z planowanych 100 upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę, więc mamy jeszcze szansę do udziału w kolejnych i obok zamieszczamy zaproszenie na następny spektakl Krakowskiego Teatru Komedia.
/Janina Czerwińska/

588 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiele dziesięcioleci czekał Grabówiec na piękną świetlicę

W sobotę, 5 października 2019 r. odbyło się uroczyste otwarcie świetlicy w miejscowości Grabówiec położonej w malowniczym zakątku gminy Pułtusk....

Zamknij