ggg ggg

Rybienko Nowe bogatsze o piękny plac zabaw (12.06.2012)

Przy ulicy Kubusia Puchatka w Rybienku Nowym, do której dotarcie wcale nie jest proste, w ubiegły wtorek 5 czerwca burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski uroczyście otworzył strefę rekreacji, kultury i sportu.

Bardziej zaś zrozumiale – otwarto plac zabaw wszelakich dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy w nowo budującym się osiedli pod Wyszkowem. 11 stycznia 2012 roku gmina Wyszków podpisała z samorządem Województwa Mazowieckiego umowę o przyznanie pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW na lata 2007-2013 na realizację zadania pn.: „Strefa rekreacji, kultury i sportu w Rybienku Nowym”.  2 kwietnia wykonawca inwestycji – firma  AG COMPLEX z Warszawy – weszła na plac budowy i rozpoczęła jej realizację. 31 maja, zgodnie z założonym terminem zakończyła się realizacja inwestycji, a 5 czerwca 2012 r. dokonano oficjalnego otwarcia. Wartość inwestycji to 442 tysiące 363 złote, przy czym kwota dofinansowania – 316 596 złotych.

W ramach inwestycji wykonano plac zabaw o bezpiecznej nawierzchni syntetycznej, w kolorach: żółtym, pomarańczowym i niebieskim, otoczony drewnianą palisadą. Powstała piaskownica, góra wspinaczkowa, zamontowany został: „bujak ważka” na sprężynach, duży zestaw zabawkowy, podwójna huśtawka wahadłowa, dwa bujaki na sprężynach: jeden w kształcie kury, drugi – motoru, domek, zjeżdżalnia z grotą Alladyna, duży zestaw do wspinania, wysoka huśtawka, małe koła tai-chi, orbit rek. Strefa wyposażona została w ławki, ławki ze stołem, stojak na rowery. Wykonana została zieleń – trawnik, nasadzenia tuj, a plac zabaw został ogrodzony.  Strefa w Rybienku Nowym zaprojektowana została przez firmę HIT-BUD Zofii Kowalczyk z Wyszkowa. Prace wykonała firmę AG COMPLEX z Warszawy. Inspektorem nadzoru był Marek Wiesiołek z Wyszkowa.
Gminę Wyszków reprezentowali podczas uroczystości: burmistrz Grzegorz Nowosielski, zastępca burmistrza Adam Mróz, naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Gminy, Urszula Fijałkowska wraz z pracownikami, pracownicy referatu pozyskiwania funduszy, dyrektor ZADM Marek Siekierski (ZADM jest zarządcą placu).  Bardzo licznie przybyli mieszkańcy Rybienka Nowego wraz z pociechami, na czele sołtysem Witoldem Domalewskim. Plac poświęcony został przez proboszcza miejscowej parafii, ks. Kazimierza Wądołowskiego, dzięki czemu mieszkańcy mogą mieć pewność opieki sił wyższych nad przebywającym tam dziećmi.                                                                                             Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski kilku słowach wygłoszonych do zebranych zapewniał, że strefa rekreacji, kultury i sportu to nowoczesny, bezpieczny plac zabaw dla dzieci, wraz z miejscem rekreacji dla dorosłych – to miejsce, w którym nasze pociechy będą mogły bezpiecznie i twórczo spędzać czas pod okiem rodziców – a ci również nie będą się nudzić. Ale to także miejsce, w którym, co nie mniej ważne – mieszkańcy będą się integrować, wspólnie odpoczywać, nawiązywać kontakty: „Chcemy, aby Wyszków był miastem dla rodziny, chcemy przekonywać, że w Wyszkowie warto mieszkać, dlatego inwestujemy przede wszystkim w tę infrastrukturę, która służy poprawie jakości życia mieszkańców, dzięki której będzie się im żyło bezpiecznie, bardziej komfortowo. Dzisiaj uruchamiamy nowoczesny plac zabaw, w naszych najbliższych planach jest stworzenie podobnego placu zabaw w parku – również z myślą nie tylko o dzieciach, ale również o ich rodzicach, chcemy, aby nasz park, przepiękny – był miejscem, w którym będzie można rodzinnie i przyjemnie wypoczywać i spędzać czas”. Burmistrz wyraził nadzieję, że strefa rekreacji będzie miejscem rodzinnych spotkań, że mieszkańcy chętnie i często będą z niego korzystać i że ta atrakcyjna infrastruktura będzie zachęcać do osiedlania kolejnych mieszkańców – bardzo na nich czekamy.                                                                                                                                          „Cieszy nas również fakt, ze inwestycja ta jest znakomitym przykładem skutecznego pozyskiwania pozabudżetowych środków, bo wykonaliśmy ją z dofinansowaniem unijnym. Będziemy dokładać wszelkich starań, by te naszą miejską infrastrukturę wciąż ulepszać, uatrakcyjniać – pozyskaliśmy kolejne środki, tym razem na budowę chodników przy gminnych drogach w Gulczewie, Leszczydole Nowinach i Olszance… Wszystko po to, by współczesny Wyszków był znakomitym miejscem do zarówno do tego, by tu inwestować – i mieszkać” – kontynuował włodarz naszego miasta i gminy.
Burmistrz, Grzegorz Nowosielski otrzymał od dzieci z Rybienka Nowego upominek – pamiątkową fotografię. Dla osób, które przyczyniły się do jej zrealizowania przygotowano kwiaty w podziękowaniu za ich pracę.  Na koniec mieszkańcy przygotowali wielki tort, a dzieci mogły wreszcie wypróbować przygotowane sprzęty. Trzeba zauważyć wielkie zainteresowanie całkiem już dużych mieszkańców osiedla niektórymi sprzętami przygotowanymi dla dzieci. Nawet burmistrz Nowosielski spróbowało swoich sił na jednym z przyrządów gimnastycznych.
Dzięki realizacji tej inwestycji udało się podnieść standard życia mieszkańców Rybienka Nowego i skutecznie zaspokajać potrzeby społeczno i rekreacyjno – kulturalne oraz sportowe mieszkańców tej miejscowości. Ponad to inwestycja wpłynie na podniesienie atrakcyjności i konkurencyjności miejscowości, zapewni wprowadzenie ładu przestrzennego, funkcjonalności i estetyki przestrzeni publicznej. Zastosowane rozwiązania będą zachęcać do wspólnego, aktywnego i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Zróżnicowanie rodzajów, funkcji i wielkości urządzeń zapewni możliwość zabawy osobom o różnej sprawności.  Dla każdej grupy wiekowej dobrane są odpowiednie urządzenia, dostosowane wielkością, stopniem złożoności i trudności. Jednocześnie, projektowane urządzenia spełniają wysokie kryteria bezpieczeństwa i atrakcyjności.Gwarantując wieloletnia trwałość. Jest również dodatkowa przesłanka: plac zabaw jest naprawdę piękny i solidnie wykonany. Kolorowe i żywe barwy urządzeń do zabawy, wykonanie placu budzi wiele pozytywnych emocji. I chyba o to chodziło, aby Stefa rekreacji, zabawy przyciągała jak najwięcej użytkowników. A zachwycone buzie małych mieszkańców stanowią wystarczająca nagrodę dla tej nowej inicjatywy w Wyszkowie.
/Janina Czerwińska + info UM/

Galeria zdjęć

1 547 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Negocjacje zakończone sukcesem (12.06.2012)

W dniu 6 czerwca 2012r. starosta Powiatu Wyszkowskiego Bogdan Pągowski wraz z naczelnikiem Wydziału Wdrażania Programów Pomocowych Ewą Ćwik uczestniczyli...

Zamknij