ggg ggg

Róże Burmistrza Tłuszcza

 

10 marca 2018 roku odbył się odbył się finał ósmej edycji plebiscytu „Róża Burmistrza Tłuszcza”. Burmistrz Tłuszcza przyznaje nagrody najbardziej zasłużonym mieszkankom Gminy Tłuszcz.

„Dzień Kobiet to święto szczególne, obchodzone we wszystkich czasach i kulturach – zawsze w uroczysty, choć różny sposób” – zwracała się do zebranych prowadząca Galę Wioleta Kur – dyrektor Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu.
„W wielu krajach modne są imprezy organizowane tylko dla Pań.
W naszej Gminie ten wyjątkowy dzień obchodzimy podczas uroczystej gali, która jest jednocześnie finałem plebiscytu „Róża Burmistrza Tłuszcza” – kontynuowała. Z dyrektor Wioletą Kur spotkanie prowadził Michał Galicki.
Przez osiem lat plebiscytu do konkursu zgłoszono ponad 125 kobiet, z czego nagrodzono 52. Burmistrz Tłuszcza w swoim krótkim, lecz wyjątkowo serdecznym wystąpieniu zapewniał, że coroczna gala jest dla niego zawsze ogromnym wzruszeniem. W imieniu wszystkich mężczyzn życzył Paniom „Szczęścia, dzięki któremu wszelkie zamierzenia staną się rzeczywistością. Zdrowia, które pomoże w ich realizacji. Siły do pokonania codziennych trudów i obowiązków. Niech każda chwila waszego życia będzie pełna sukcesów i powodów do dumy. Wasz uśmiech, troskliwość, delikatność i jednocześnie siła, z jaką pokonujecie wyzwania zasługują na słowa uznania i szacunku”.
Kandydatki do Róży Burmistrza zgłaszano w pięciu kategoriach, a laureatki plebiscytu zostały wyłonione przez kapitułę konkursu. Nagrody podczas gali wręczyli wspólnie burmistrz Paweł Bednarczyk i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Gajcy dzielnie obdarowując panie kwiatami, statuetkami i uściskami. W kategorii „Samorząd” nominowane zostały: Katarzyna Sadurska, Jadwiga Gizińska oraz Katarzyna Rostek. Główną nagrodę otrzymała dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Tłuszczu, dawniej Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Pani Jadwiga Gizińska. W kategorii „Przedsiębiorczość” nominowane zostały: Anna Blusiewicz, Ewelina Gzowska, Renata Mędrzycka oraz Agnieszka Kozuk. Główną nagrodę w tej kategorii otrzymała Pani Agnieszka Kozuk, która prowadzi własną działalność gospodarczą, ma duszę przedsiębiorcy, ceni niezależność i wierzy w sukces. W kategorii „Działalność społeczna” nominowane zostały: Magdalena Białek, Anna Jaworska, Krystyna Gostyńska, Mieczysława Kaska, Ewa Boguszewska, Jolanta Malinowska, Dagmara Malinowska, Emilia Sasin, Elżbieta Rosa, Anna Ciszyńska, Katarzyna Kamińska oraz Lidia Matejak. Główną nagrodę w tej kategorii otrzymała Pani Anna Jaworska – aktywna uczestniczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej. W kategorii „Edukacja i kultura” nominowane zostały: Jolanta Malinowska, Anna Jaworska, Jadwiga Gizińska, Emilia Sasin oraz Elżbieta Rosa. Nagrodę główną w tej kategorii otrzymała Pani Emilia Sasin- członek Zespołu Ludowego Kalinki oraz członek Koła Gospodyń Wiejskich w Miąsem. W kategorii „Superkobieta” nominowane zostały: Mariola Kalewska, Danuta Sieradzka, Magdalena Białek, Marzena Białek, Emilia Sasin oraz Wiesława Krysik. Nagrodę główną w tej kategorii otrzymała Pani Marzena Białek- pielęgniarka, która krzewi zasady udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki zdrowotnej dla różnych grup społecznych.
Specjalnym wyróżnieniem „Róża Róż”, obdarowano Panią Jolantę Malinowską, pracującą w Placówce Wsparcia Dziennego w Jasienicy, jako wychowawca. Jest autorką scenariusza oraz reżyserem legendy o Jasienicy oraz liderem i reżyserem grupy śpiewaczej „Jasieńki” i od lat prężnie tworzy ofertę edukacyjną i kulturalną dla swojej społeczności lokalnej budując poczucie tożsamości ze swoim miejscem zamieszkania.
Wielkim zaskoczeniem było przyznanie dodatkowych wyróżnień. Na rzecz naszej Gminy i naszego społeczeństwa działają również Panie, które nie mieszkają na terenie Gminy Tłuszcz, a są wyjątkowe. Kapituła, na czele z panem burmistrzem Pawłem Bednarczykiem, postanowiła podziękować tym Paniom za ogromną pomoc, zaangażowanie i uhonorować je pamiątkowymi statuetkami. Wyróżnienie otrzymała Pani Bożena Żelazowska – Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Pani Halina Kusak – Skarbnik Gminy.
Wszystkie finalistki plebiscytu otrzymały kwiaty, dyplomy i okolicznościowe broszki oraz nagrody ufundowane przez sponsorów: Elżbieta Kursa – Leder – Naczelna Dyrektor sprzedaży kosmetyków Mary Kay ufundowała bony na kosmetyki, Marzena Ołówka właścicielka studia urody Image ufundowała bon na usługi w swoim salonie, Barbara Owczarska – właścicielka Zakładu Produkcyjno-Usługowo-Handlowego ufundowała dla wyróżnionych Pań słodkie upominki, Halina i Kazimierz Banaszkowie ufundowali bony na usługi w Serwisie „Auto-Ban”, Małgorzata i Maciej Królikowie – właściciele sklepu z artykułami biurowymi „Pol-Biuro” przygotowali dla naszych laureatek prezenty-niespodzianki, Magdalena i Dariusz Romańscy ufundowali bony na zakupy w sklepie „Magda”, Beata Musielik ufundowała bon na usługi fryzjerskie w swoim salonie „Beata”, Martyna Gajcy ufundowała kosmetyki i bony na usługi w swoim salonie „Fryzodajnia” oraz Katarzyna i Sławomir Matakowie– właściciele Centrum Konferencyjno-Bankietowego „Batory” w Tłuszczu ufundowali zaproszenia na kolacje w restauracji „Nasza Wenecja”.

Gala została połączona z akcją charytatywną dla wspaniałej, dzielnej dziewczynki – Weroniki. Ta 12-latka jest już po kilku zabiegach operacyjnych. Stan zdrowia dziewczynki wymaga kolejnych bardzo skomplikowanych i kosztownych operacji (koszt ok. 100 tys. zł) oraz długotrwałej rehabilitacji. Oprócz zbiórki datków przez Harcerzy z Hufca ZHP w Tłuszczu odbyła się licytacja obrazów przekazanych przez Dariusza Wilczyńskiego, Halinę Krysik oraz Przemysława Sasina. Cena wywoławcza każdego z obrazów wynosiła 200 zł, a z aukcji uzyskano kwotę – 1650 zł.
W drugiej część Gali wysłuchano niezwykłego koncertu zespołu Singin’ Birds, który jest półfinalistą IV edycji programu Must Be The Music. W 2013 roku występował podczas 50. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a także był jedną z gwiazd trasy Lata z Radiem w 2014 roku. Koncert zespołu był muzyczną podróżą w czasie dla każdego. Ich debiutancki album „Niech tak zostanie”, którego premiera miała miejsce w listopadzie 2013 roku, jest hołdem na cześć znamiennych dla amerykańskiej muzyki gatunków, takich jak swing, czy rock’n’roll. Myślą przewodnią w twórczości Singin’ Birds pozostaje niezmiennie brzmienie głosów w bliskiej harmonii i czerpanie z amerykańskiej tradycji grup wokalnych z pierwszej połowy XX wieku, choć zespół jednocześnie lubi sięgać także po własną twórczość i współczesne brzmienia. Dodatkową atrakcją było to, że jedna z wokalistek pochodzi z Tłuszcza.
Zebrani goście mogli podziwiać wystawę „Panowie- Paniom”, która jest ukłonem w stronę płci pięknej. Tak trochę na przekór, w dniu święta Pań zaprezentowane zostały stylizowane portrety Panów. Sesja odbyła się 17 lutego 2018 roku w Klubie PIK w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji i zorganizowana została przez Stowarzyszenie na Rzecz Organizowania Społeczności Lokalnych AB OVO oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Tłuszczu. Zdjęcia wykonały Anna Jaworska i Aleksandra Skonieczna. Stroje dobierała Krystyna Gostyńska. Makijaże wykonała Sylwia Wójcik, a Katarzyna Rostek to dobry duch całości. Panowie wybrani do zdjęć to osoby, które wspierają Ośrodek Pomocy Społecznej Tłuszczu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Organizowania Społeczności Lokalnych AB OVO w jego działalności statutowej. W sesji udział wzięli: Kazimierz Banaszek, Janusz Baranowski, Paweł Bednarczyk, Krzysztof Gajcy, Michał Galicki, Patryk Gostyński, Arkadiusz Górek, Adam Kisiel, Paweł Kowalik, Adam Kowalski, Paweł Laskowski, Piotr Sikora, Piotr Skonieczny, Piotr Suchodolski, Wiesław Tarach, Paweł Tryfon oraz Teodor Więch.

Na koniec uroczystości wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek. Okolicznościowy tort tradycyjnie pokroił burmistrz Paweł Bednarczyk.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu uroczystości pracownikom Urzędu Miejskiego, dyrekcji i pracownikom Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu, przedstawicielom Stowarzyszenia AB OVO, Ośrodka Pomocy Społecznej i Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Dziękujemy również zespołowi Singin’ Birds za wspaniałą ucztę muzyczną, Panu Rafałowi Pszczółkowskiemu – właścicielowi firmy Pol-Audio wraz z pracownikami za profesjonalną obsługę techniczną i akustyczną oraz Pani Żanecie Wawryło – fotografowi (Swallow Studio). Gorące podziękowania kierujemy w stronę sponsorów, którzy dla laureatek przygotowali szereg cennych nagród.
/Janina Czerwińska/

Jolanta Malinowska
Wyróżniona Różą Burmistrza Tłuszcza
w kategorii Róża Róż

– kobieta wyjątkowa, nietuzinkowa. Pracuje w Placówce Wsparcia Dziennego w Jasienicy jako wychowawca. Współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, aby wzbogacić ofertę placówki w ciekawe zajęcia i inicjatywy. Przykładem jest tutaj współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci „Szansa” z Warszawy oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Organizowania Społeczności Lokalnych „Ab Ovo”. Jest autorką scenariusza oraz reżyserem legendy o Jasienicy, która miała swoją premierę w październiku 2017r. Została liderem i reżyserem grupy śpiewaczej „Jasieńki”, które swój debiut miały w kościele oraz na dożynkach w Stryjkach w ubiegłym roku. Od lat prężnie tworzy ofertę edukacyjną i kulturalną dla swojej społeczności lokalnej budując poczucie tożsamości ze swoim miejscem zamieszkania.

Jadwiga Gizińska
Wyróżniona Różą Burmistrza Tłuszcza
w kategorii SAMORZĄD

– dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Tłuszczu, dawniej Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych. Prywatnie mama i babcia. W pracy – najlepsza szefowa na świecie. Na przepisach oświatowych zna się jak nikt inny. Od ponad 20 lat pełni funkcję dyrektora w jednej z jednostek Gminy Tłuszcz.

Anna Jaworska
Wyróżniona Różą Burmistrza Tłuszcza
w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA

– Członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej. Pracuje w nim społecznie tworząc wystawy tematyczne. Słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Społecznie pracuje na rzecz tej inicjatywy w Radzie Programowej. Miłośniczka fotografii, malarstwa i poezji. Jej artystyczna dusza tworzy poezję, malarstwo i fotografię. Jej sprawne oko widzi więcej, a wrażliwość społeczna znajduje swoje ujście w działalności na rzecz społeczności lokalnej. Ponadto jest koordynatorką Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Marzena Białek
Wyróżniona Różą Burmistrza Tłuszcza
w kategorii SUPERKOBIETA

– prowadzi szereg działań mających na celu aktywizację i integrację miejscowego społeczeństwa. Z zawodu jest pielęgniarką. Prywatnie żona i mama. Jest osobą niezwykle ciepłą i otwartą w stosunku do ludzi. Przyjaźnie nastawiona, nigdy nie odmawia pomocy. Swoim optymistycznym podejściem do życia zaraża innych, pomagając im niejednokrotnie w przezwyciężaniu trudności dnia codziennego. Angażuje się podczas imprez plenerowych, organizowanych na terenie naszej gminy, by krzewić zasady udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki zdrowotnej dla różnych grup społecznych.

Agnieszka Kozuk
Wyróżniona Różą Burmistrza Tłuszcza
w kategorii PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

– to prawdziwa bizneswoman. Ma własną działalność gospodarczą, duszę przedsiębiorcy, ceni niezależność i wierzy w sukces.
Praca jest dla niej źródłem satysfakcji i samorealizacji. Świetnie łączy obowiązki rodzinne i zawodowe. Ma po prostu dobry pomysł na swoją firmę i odwagę, by swój plan wdrożyć w życie. Własny biznes to dla niej wielka przygoda i ogromne wyzwanie. Nie szczędzi swojego czasu, by angażować się w działania społeczne. Wspiera dzieci najbardziej potrzebujące, zna specyfikę lokalnych problemów. Ma styl i charyzmę, jest świetnie zorganizowana i kontaktowa- umiejętnie zarządza swoim czasem, zadaniami i ludźmi.

Emilia Sasin
Wyróżniona Różą Burmistrza Tłuszcza
w kategorii EDUKACJA I KULTURA

– członek Zespołu Ludowego Kalinki.
Prywatnie żona i mama. Udziela się społecznie, chętnie uczestniczy
w organizowaniu różnego rodzaju imprez społecznych. Jest sympatyczną, wszędzie mile widzianą osobą, a także bardzo pomocną kobietą. Śpiewa w zespołach ludowych oraz chórze kościelnym. Pełni również funkcję wiceprzewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Miąsem.

 

2 942 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK wraz z uczniami I LO PUL w Wołominie w hołdzie Niezłomnym

Wychowywani w duchu patriotyzmu i poszanowania polskiej historii, uczniowie I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, wzięli udział...

Zamknij