ggg ggg
ggg
ggg ggg

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK wraz z uczniami I LO PUL w Wołominie w hołdzie Niezłomnym

Wychowywani w duchu patriotyzmu i poszanowania polskiej historii, uczniowie I LO PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie, wzięli udział w dwudniowych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK.

W sobotę, 3 marca licealiści wołomińskiej „mundurówki” wraz z Żołnierzami AK i przedstawicielami Stowarzyszenia Łagierników, złożyli wieńce pod Panteonem Wyklętych-Niezłomnych na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach.
Modlitwa, chwila zadumy, zapalona świeca i warta przywołały do pamięci Tych, którzy oddali życie za naszą wolność. Lekcja historii dla młodzieży liceum mundurowego miała kontynuację w Kuklówce, gdzie Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej zorganizowało warsztaty, podczas których przybliżone zostały młodzieży wspomnienia o walkach, stoczonych przez oddziały AK, a także powojenne losy Kombatantów. Uroczyste spotkanie, uświetnił koncert pieśni patriotycznych. Kolejnym punktem programu było Ognisko Pamięci Żołnierzy Niezłomnych ze wspólnym śpiewaniem utworów partyzanckich, które zakończyło się puszczeniem w krąg iskry przyjaźni.
(Był to wyjątkowy czas ponadpokoleniowej integracji, w którym przeszłość i teraźniejszość zdawały się zatrzeć swoje granice). /I LO PUL/

431 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Bałagan w Starostwie Wyszkowskim czy świadome działanie na szkodę wspólnot?

Rozmawiamy z członkiem spółki do zagospodarowania gruntów tj. wspólnoty gruntowej w Kamieńczyku – Jerzym Sadkowskim Jerzy Sadkowski: Nie tyle bałagan,...

Zamknij