ggg ggg
ggg ggg

„Rodzina dla Niepodległej”

Dnia 5 października 2018 o godz. 18.00 w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbył się koncert patriotyczny, pt: „Rodzina dla Niepodległej” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Łochowa Roberta Gołaszewskiego i Dyrektora Miejskiego i Gminnego Ośrodka Kultury w Łochowie Artura Lisa. Organizatorem koncertu była „Fundacja TAK dla Rodziny”.

Misją Fundacji jest promocja Rodziny, jej pozytywnego wizerunku i odkrywania odpowiedzi na pytanie: gdzie bije źródło siły, trwałości i jej piękna.
Patronat medialny nad tą imprezą objęli: Gość Niedzielny, KRDP oraz Gazeta Łochowska.
Koncert był podsumowaniem zadania „Pamięć dla Niepodległej – Miejscowy Patriota” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.
Działanie to zrealizowane zostało przy współpracy z : Miejskim i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łochowie, Urzędem Gminy Łochów, Szkołą Podstawową nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego Armii Krajowej w Łochowie.
W piątkowy wieczór na scenie zaprezentowali się uczestnicy warsztatów wokalnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Baonu Nadbużańskiego Armii Krajowej w Łochowie, zespół Julia i Grzegorz, zespół Moja Rodzina. Odbyła się również inauguracja aplikacji „Miejscowy Patriota”, konkurs wiedzy historycznej, wystawa fotograficzna „ Zabytki i miejsca pamięci Gminy Łochów”. Podczas spotkania rozdawane były śpiewniki z utworami patriotycznymi, chorągwie oraz kotyliony powstałe podczas zajęć plastycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr.1 oraz słuchaczy Łochowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy również brali udział w warsztatach wokalnych.
/A.K /

 

327 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
WIELOMILIONOWE INWESTYCJE W GMINIE MAŁKINIA GÓRNA

WODOCIĄGI Budowa wodociągów, budowa kanalizacji, pozyskiwanie gruntów od PKP na inwestycje gminne, budowa targowiska, termomodernizacja obiektów gminnych - szkół i...

Zamknij