ggg ggg

Radzymin zebrał ponad 82 tysiące złotych!

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radzyminie, tradycyjnie odbył się w hali ROKiS. Program wydarzenia obfitował w szereg atrakcji, których zwieńczeniem był happening „Światełko do nieba” z udziałem „Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej”.

W ubiegłą niedzielę, 12 stycznia wśród 120 tys. kwestujących w całej Polsce, nie mogło zabraknąć także wolontariuszy radzymińskiego sztabu. Podobnie jak przed rokiem, można ich było spotkać zarówno na terenie miasta i gminy Radzymin, jak też w sąsiedniej gminie Dąbrówka.
Główne wydarzenia radzymińskiego finału WOŚP odbywały się w niedzielne popołudnie w hali ROKiS, choć imprezy towarzyszące rozpoczęły się już dzień wcześniej. W sobotę, 11 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. E. Czartoryskiej odbył się Maraton Zumby, zaś w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. ppłka pil. M. Pisarka rozegrany został dwudniowy Turniej Siatkówki.
Wśród ubiegłoniedzielnych atrakcji scenicznych znalazły się m.in.: pokazy sportowe, taneczne i oczywiście koncerty. W tym roku na scenie pojawił się zespół Explozja, grający muzykę dance oraz radzymiński zespół All The Same, który poprzedził występ gwiazdy wieczoru – Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która zaprezentowała piosenki i pieśni z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. Koncert utrzymany w duchu dwudziestolecia międzywojennego stanowił jednocześnie tegoroczne „Światełko Do Nieba”, wieńczące finał w Mieście Cudu nad Wisłą.
Ponadto, w programie radzymińskiego finału znalazły się oczywiście licytacje fantów, przekazanych przez wielu darczyńców, lokalnych przedsiębiorców oraz Gminę Radzymin. Wśród najciekawszych propozycji fantów przeznaczonych na aukcję wymienić można m.in.: Kolację z Burmistrzem Radzymina; Wyprawę rowerową VIP-ów, czyli inspekcję Gminy Radzymin wspólnie z Burmistrzem Radzymina; Książki Beaty Boruckiej, znanej jako tytułowa Mądra Babcia, która jest jedną z najsłynniejszych mieszkanek Radzymina; Złote Radzymińskie serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ufundowane przez pracownię Jublier BT, a także Voucher na kurs prawa jazdy kategorii A, ufundowany przez Ośrodek Szkoleń Kierowców OSK „Classic” z Radzymina.
Zakończyliśmy przeliczanie zebranych pieniędzy podczas wczorajszej kwesty organizowanej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W efekcie zbiórki do puszek i licytacji, udało się w tym roku zebrać rekordową kwotę 82 022,61 zł, a więc o 20 tys. zł więcej niż przed rokiem. „Drodzy Mieszkańcy gmin Radzymin i Dąbrówka – jesteście WIELCY, WSPANIALI, macie ZŁOTE SERCA!!!” – napisali organizatorzy przy okazji przedstawienia oficjalnych rezultatów tegorocznej zbiórki.
Z pewnością jednak, wynik będzie jeszcze lepszy, gdyż w najbliższych dniach przeprowadzone zostaną dodatkowe aukcje internetowe. Jedną z tegorocznych ciekawostek ma być aukcja słynnego bagażnika dachowego z pojazdu służbowego Burmistrza Radzymina, który zresztą przez samego Krzysztofa Chacińskiego reklamowany jest jako „gwiazda kampanii wyborczej”. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do licytowania!

/opr. R.L., foto: Basia Szymankiewicz/

391 views

Zamieścił: admin

Udostępnij ten artykuł na
%d bloggers like this:
Przeczytaj poprzedni wpis:
Wielkie Granie także w Ząbkach!

W niedzielę, 12 stycznia Ząbki już po raz szósty przyłączyły się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ząbkowski 28. Finał WOŚP odbył...

Zamknij